RC Jimi Vyškov - RC Bystrc 19:30 (12:10)

Sestava

Body:Caldaroni E. 10 (2xP), Opravil 10 (2xP), Puha 10 (2xTK, 2xKPP);

Ve 14. kole EXL ragby jsme se střetli na hřišti ve Vyškově s mladým týmem RC JIMI. Domácí byli v utkání papírovými favority, navíc posíleni na sebevědomí po překvapivé výhře z minulého kola na Dragonu, my jsme naopak chtěli odčinit zbytečný domácí výpadek s Petrovicemi. Pro utkání na Hané jsme již mohli počítat s plnou lavičkou a z našeho bratrského týmu RC Slovan nás tentokrát posílili Schmeichel i Warrior. Utkání se hrálo za slunného počasí před početnou diváckou návštěvou.

V utkání jsme hráli převážně rojem se snahou rozbíjet kvalitní a běhavou obranu domácích zejména pomocí kilogramů, v čemž tradičně vynikal zejména Karel. Stanovenou taktiku se nám dařilo plnit prakticky celé utkání a nutno říct, že jsme měli opticky i více ze hry. Bohužel jsme se nevyvarovali tradiční první pětky, kterou nám dává soupeř přes půl hřiště po nedorozumění v zadních řadách při krocení dlouhého překopu. Naštěstí hned za pár minut koriguje Schmeichel z TK na 7:3. Poté jsme se usadili na delší dobu na polovině domácích, kteří se dostávají se sevření pouze za cenu obranných odkopů. V autu nám vyšel narychlo vymyšlený signál, který naprosto paralyzoval domácí obranu a pro Karla nebyl problém položit naši první pětku. Schmeichel dnes obul „kopáčské boty“ a s přehledem proměnil, stav 7:10. Bohužel do půle jsme se nevyvarovali další chybičky při bránění na vlastní dvaadvacítce a domácí útočník rychle proniká do brankoviště, naštěstí domácí kopáč Svoboda tentokrát selhal. Poločasové skóre 12:10 a zejména celkem kvalitní, kolektivní pojetí hry nám dávaly celkem slušné šance do druhé půle.

Druhý poločas byl ve znamení prvního dějství, opět jsme praktikovali aktivní rojovou hru směrem dopředu, se snahou v obraně eliminovat nebezpečný vyškovský útok. V krátkém sledu po sobě se podařilo nejdřív Emiliovi a pak hned Karlovi položit pětku a otočit tak vývojem skóre značně na naši stranu, stav 12:25. Domácí pochopili, že by dnes mohli i prohrát a ještě zvýšili své úsilí. Nezahrávali žádný TK na branku, ale snažili se o položení pětky. Asi 14 minut před koncem se jim to podařilo, kdy si naši rozhozenou obranu překopl Svoboda, míč sám doběhl a u praporku uvolnil křídlo, které přistálo až pod brankou, stav po následné konverzi 19:25. Minimální rozdíl ve skóre mohl být předzvěstí dramatického závěru, ovšem drama se nakonec nekonalo, neboť asi 9 minut před koncem se opět prosadil Emilio po mnoha rojových fázích a závěr zápasu jsme již s velkým přehledem kontrolovali.

Utkání nám ukázalo, že můžeme měřit síly i s papírově silnějšími týmy za předpokladu dodržení stanovené taktiky, velké bojovnosti a důvěry jeden v druhého.

NEJ hráči duelu podle dle hlasování:
*** Karel
** Emilio
* Schmeichel

Vývoj skóre: 7:0, 7:3, 7:10, 12:10, 12:15, 12:22, 12:25, 19:25, 19:30.

Dovolte mi pozvat všechny příznivce na další veledůležité utkání, které sehrajeme v Bystrci proti SK Zlín v sobotu 1.5. od 14h. Kromě bohatého občerstvení již bude doufejme připravena nová tribuna se sedačkami.