RC Dragon Brno - RC Bystrc 57:13 (24:3)

Sestava

Body: Jilčík 8 (2xTK, 1xKPP), Horáček 5 (1xP);

Ve 3. kole KBEXL jsme zavítali na horkou půdu našeho brněnského rivala, Dragonu Brno. Domácí byly vzhledem k výsledkům minulých kol favoritem, ale (ne)logika derby občas maže rozdíly a přináší překvapení, na což jsme tak trochu sázeli i my před tímto prestižním zápasem. Do utkání jsme vstoupili poměrně slušně, ujali se vedení 0:3, a cca 20 minut byli domácím více než vyrovnaným soupeřem. Jenže v soupeřové 22-ce jsme byli málo důrazní a naopak soupeřovi útočníci využili každou skulinku či malé zaváhání k nebezpečnému útoku a efektivnímu zakončení. Poločas byl tedy 24:3 pro zeleno-bílé.

Ve druhé půli se obraz hry příliš neměnil, hra byla opticky zcela vyrovnaná a oba týmy si držely své statické situace (nám se tentokrát příliš nedařilo v autech). Ale zatímco my jsme byli u soupeřova brankoviště velmi nedůrazní až naivní, u Dragonu se vždy projevila větší aktivita a vůle po bodech, takže domácí útočníci uskutečnili mnoho svých kontrů v délce např. 60 metrů. V závěru nám již docházeli fyzické síly a tak skóre rychle narůstalo až na celkových 57:13. Autorem naší jediné pětky byl zkušený matador Martin-Mates-Horáček. Nezbývá nám, než se plně soustředit na další veledůležité klání s pražskými Petrovicemi, kteří jsou v tabulce ještě příčku za námi.