RC Bystrc - RC Sparta Praha 6:33 (3:19)

Sestava

Body: Schmiechel 6 (2xTK);

Posledním podzimním utkání jsme sehráli na domácím hřišti s pražskou Spartou. Chtěli jsme soupeři vrátit porážku s úvodního kola a předvést našim fanouškům lepší výkon než proti Pragovce. Hrálo se za klasického podzimního počasí na těžkém terénu. Do utkání jsme nastoupili ve značně slepené sestavě, přičemž byl komický pohled na pouhé 3 hráče na střídačce v porovnání s početným hloučkem marodů, stojícími nad nimi. Naštěstí nás přijeli herně podpořit "ragbyoví bratři" ze Slovanu (Tony, Rebro a Schmeichel), kteří naši hru oživili.

První část utkání se nesla v duchu tradičního oťukávání většinou uprostřed pole. Oba týmy se soustředili na kvalitní obranu a tak bylo akcí dopředu jako šafránu. Sparta byla postupem času přeci jen více aktivní ve hře dopředu, našla do poločasu 3 skulinky v naší obraně, čehož využila položením 3 pětek. V dresu "ornajes" vynikal hrou dopředu pouze Bleky a částečně Emilek, ale v této snaze zůstali většinou osamoceni. Na straně soupeře byl aktivní především Gruzíno-Čech Vata Pailodze a na postu útokovky reprezentant Pavel Vokrouhlík. I přes snahu o položení se nám podařilo do půle korigovat skóre pouze jedním TK, který z velké dálky bezpečně proměnil Schmeichel. Poločas 3:19.

Druhá půle byla de-facto kopií té první, pouze s tím rozdílem, že hosté dali už "jen" 2 pětky. Mlýny byly vyrovnané, v autech jsme měli díky dobré práci Petra a Vlastíka mírně navrch, ale propastný rozdíl byl vidět v herní aktivitě směrem dopředu a celkové organizaci hry. Celkové skóre 6:33. K rozhodčím bychom se správně neměli vyjadřovat... ale nutno podotknout, že hlavní Tom Breburda podal perfektní výkon bez jediné chybičky a navázal tak na minulý týden, kdy byl u nás také zcela bezchybný a precizní Matěj Rázga.