RC Bystrc - RC Slavia Praha 10:29 (7:14)

Sestava

Body: Jilčík 5 (1xTK, 1xKPP), Vrána Pavel 5 (1xP);

Po několika letech zavítala do Bystrce ragbyová extraliga. Naším soupeřem byl ambiciózní celek pražské Slávie, kterou vedou společně Janové Macháček a Fojtík. Současný tým hostů, který dokázal loni potrápit oba favority (Říčany i Tatru) se opírá o výbornou fyzickou kondici, dobrou práci po celém hřišti a staví především na mladých, talentovaných hráčích ještě nedávno juniorského věku, Foto z nichž někteří již okusili i reprezentační dres ČR. Náš tým chtěl ještě více vylepšit dobrý dojem z předešlého utkání na Spartě, ve kterém jsme sice prohráli 36:12(12:6), ale herně to bylo celkem povedené představení až na posledních 20 minut. Návrat do sestavy ohlásili oproti minulému kolu Havran, Milton, Igor a Oťas. Naopak na marodku ulehl s těžkou virózou Manny, s přetrženou šlachou Sysel a mimo zůstal opět také Kornys, který má setrvale ruce „ve stánku“.

Utkání začalo naším náporem a docela lehce jsme se usadili na polovině hostů, když po několika minutách využil Bleky své rychlosti a kopací techniky, přesprintoval útok hostů a pokládá pod háčko. Bodově potvrdil náskok Igor z lehké pozice, stav 7:0. Od 21. minuty se začali postupně osmělovat hosté a byla naše velká škoda, že jsme do té doby nevyužili několika velmi nadějných brejků. Po několika fázích roje se prosazuje kousek od praporku skokem do našeho brankoviště Švorčík, který byl loni ještě „Nosorožcem“. Kopající rváček Melničák snadno proměnil následnou konverzi, stav 7:7. Ve zbytku první půle se hrálo většinou ve středu hřiště a oba týmy si zodpovědně hlídali své obranné poloviny. O změnu skóre se pokoušeli TK z velké dálky Kárl-„Vodič“-Opravil i hostující Melničák, ale zůstalo nezměněno. Když už se zdálo, že poločas skončí remízou, dopustili jsme se na půli hřiště zbytečného „namazání“ na hostujícího Veselého ml., pro kterého nebyl problém doklusat zcela sám pod naši branku. Ještě více snadné to měl opět kopáč hostů, který KPP proměnil a poslal týmy do kabin za stavu 7:14, na čemž nic nezměnilo ani několik minut nad rámec hrací doby.

Do druhé půle jsme vystřídali na několika postech, abyFoto si zahráli i mladší spoluhráči z lavičky a zejména odstoupení dvou velmi „zkušených těžkotonážníků“ nás stála patřičná kila a tím pádem i vyrovnané mlýny. V autech si obě strany hlídali své signály a až na výjimky lehce kontrolovaly jejich průběh. Převaha v mlýnech na straně hostů a v posledních 15 minutách i fyzická kondice, vyústila ve tři velmi podobné pětky, kdy se prosadila 2x třetí řada a jednou tříčtvrtka vždy po mlýnech. Nic na tom nezměnila ani naše korekce z TK, takže se celkové skóre zastavilo na metě 10:29.

Celkově byl herní projev lepší než na Spartě a početně zastoupenému publiku jsme ukázali několik povedených akcí. Je jen velká škoda, že jsme některé slibné situace nedotáhli v první půli do vysněného bodového zisku, neboť by to byl základ pro dramatičtější koncovku utkání. Přesto všem patří dík za bojovnost a Dulymu za odvahu (utkání dohrál s krvavou dírou do hlavy, za což byl po zápase náležitě odměněn sešitím od dvou zkušených zdravotních sestřiček přímo v areálu RCB).

V dalším utkání nás čeká za týden velmi pikantní duel s našimi brněnskými rivaly, Dragonem Brno, na který Vás všechny srdečně zveme. Bude se hrát v sobotu 19.9. od 15h na hřišti soupeře v Brně-Cacovicích a našemu zápasu bude předcházet souboj žáků i starých gard „old boys“ již od 13.30h.