RC Bystrc - RC Jimi Vyškov 19:30 (5:20)

Sestava

Body:Opravil 15 (3xP), Jilčík 4 (2xKPP);

Karty: Vrána Jiří 1xŽK;

Naším dalším soupeřem ze dna tabulky byl tým RC Jimi Vyškov. Tento tradiční ragbyový klub se slavnou minulostí prochází postupnou obměnou kádru a sází na dravé mládí. Nejzkušenějšími „mazáky“ tak zůstávají teprve třicetiletý Martin Snídal, o trochu starší Jiří Ševčík a v neposlední řadě Luboš Orel, jehož hlas na hřišti málokdo přeslechne.Foto Hosté byli v zápase favority, neboť mají větší extraligové zkušenosti, ale „oranjes“ už potřebovali zabrat v domácím prostředí, zejména po prohře v Petrovicích.

Naše hlavní snaha v obraně byla zejména eliminace vyškovského útoku, což se nám prvních 15 minut zcela dařilo. Naopak to byl velezkušený Mates, který lehce sebral Blekyho překop, založil rychlý útok do otevřené obrany, navázal na sebe zadáka a rutinérsky přihrál Vodičovi, který došel lehce až do brankoviště. Kop z velkého úhlu se Igorovi nepodařil a tak vedeme „pouze“ 5:0. Hosté pochopili, že by mohli mít v Bystrci problémy a začali praktikovat velmi nepříjemnou hru mnoha útočních fází s přeléváním hry od kraje hřiště na druhou, z čehož do konce první půle vyústili celkem 3 pětky, podpořeny ještě jedním drop-gólem. Nutno podotknout, že jsme v tu chvíli hráli 10 minut o slabeni o Jirku Vránu, který sice velmi správně oplácel hrubý úder od soupeře, bohužel však příliš viditelně a tak to neušlo bedlivému oku hlavního arbitra z Prahy. Poločas tedy skončil za stavu 5:20.

Leckdo si na zaplněných tribunách myslel, že už je „hotovo“ a druhá půle bude tradičně jen bystrcký boj s fyzickou kondicí. Tyto předpoklady byly znenadání prolomeny obrovskou chutí do hry, bojovností a plného nasazení. Tyto atributy ještě více podpořil pilíř hostů, který obdržel ŽK za opakovaný přestupek týmu. Dvakrát ve velmi krátkém čase si pohrál s obranou Vyškova Vodič a pokaždé skončil v brankovišti. Z obou následných konverzí se Igor nemýlil a už viselo ve vzduchu drama za stavu 19:20 asi 15 minut před koncem. Toto období utkání se odehrávalo nejčastěji uprostřed hřiště, oba týmy si pečlivě hlídali své standardní situace a ohrožení soupeřova brankoviště vidět nebylo. O osudu tohoto duelu rozhodla až velmi šťastná a svým způsobem i kuriózní situace, kdy se hostům příliš nevydařil překop, balon se několikrát odrazil až skončil pár centimetrů před postranní čarou v rukou veterána Bastla, který došel až do našeho brankoviště, stav i po KPP 19:27. Ano tato situace nás však nezlomila ve snaze o položení pětky a tím pádem si připsání minimálně 2 bonusových bodů.Foto Nakonec čas utekl povážlivě rychle a naopak Vyškovu se podařilo ještě navýšit skóre trestným kopem přímo proti brance. Konečné skóre 19:30. Nejlepšími hráči byli po zásluze vyhlášeni domácí Vodič a hostující Martin Snídal.

Přestože jsme na pětky prohráli „jen“ 3:4, podali velmi bojovný a konkurence schopný výkon, jsme v tabulce stále na nula bodech a nezbývá než vyhrát za týden na zlínském „betonu“ a „pokazit“ tak domácím 65. výročí založení ragbyového klubu.