RK Petrovice - RC Bystrc 7:43 (7:31)

Sestava

Body:Krejčí 18 (1xP,5xKPP,1xDG); Opravil 15 (3xP); Tháler 5 (P), Vrána Pavel 5 (P)

Klíčové utkání roku 2009 jsme sehráli přesně po roce opět se „starými známými“ z Petrovic, tentokrát ovšem na jejich výsostné půdě Zeleného údolí u řeky Botič. Na tento duel jsme se řádně připravili, nabudili minulým vítězstvím na horké půdě Přelouče a psychicky zocelili poslechem inteligentního přeloučského publika. Vzhledem k důležitosti utkání a pěknému počasí nás přijeli podpořit i hordy bystrckých fans, a to zejména z řad křehkého pohlaví. Nechyběli pochopitelně ani skalní fans manželé Grosovi. Hostovací spolupráce se nám minule vyplatila, a tak jsme i pro tento duel přivítali v našem středu 4 „draky“ z Cacovic.

Utkání začalo možná až nečekaně snadno, kdy jsme hned po výkopu donutili soupeře k chybě a po autovém vhazování se prosazuje individuálně pod háčko Tom Krejčí, který si nenechal ujít ani následnou konverzi, stav 0:7. Někteří domácí diváci se ještě nestačili pohodlně usadit a „jejich koně“ už prohrávali 0:10, po drop-gólu opět Krejčího. Úvodní desetiminutovou smršť podpořil ještě únikem po křídle Pavel Táler a konverzí se opět blýsknul „kopáč“ Tom, stav 0:17. Domácí byli z vývoje zápasu v šoku a na naši polovinu se dostávali jen sporadicky, většinou za cenu odkopů do bezpečí. Nám se dařilo prakticky ve všech standardních situacích (autech i mlýnech) a tak jsme v pohodě kontrolovali hru na polovině domácích.

Ve 29. min oklamal Vodič obranu domácích a středem se „prokousal“ až pod háčko. Pro Toma to pak byla jednoduchá úloha, zavěsit zblízka míč nad horní tyčku, stav 0:24. A protože „opakování je matka moudrosti“, hned o čtyři minuty později se rovnice „Opravil + Krejčí = 5+2„ zopakovala pouze s tím rozdílem, že to nebylo přímo pod háčkem… stav 0:31. Když už se zdálo, že dokončíme „poločas snů“ bez úhony, nepokryli naši rojníci míč na vlastní „22“-ce, byli nemilosrdně rozbouráni domácí první řadou, načež se po několika přihrávkách prosadil pilíř Sluka a vykřesal tak pětkou určitou naději do druhé půle, kterou ještě podpořil úspěšnou konverzí Michal Kučera, poločas 7:31.

Do druhé půle vstoupili domácí s daleko větším elánem a chutí do hry, ale naše obrana vyztužená pěti čerstvými náhradníky působila velmi kompaktním dojmem a v souboji muže proti muži obstála na výbornou. Zvládli jsme i vyčerpávající fázi několika TK kolem našeho brankoviště a pokaždé se nám podařilo míč získat, uklidit do bezpečí, popřípadě nebezpečně zaútočit po brejkových situacích. Po jedné takové akci našeho útoku se prosadil „rychlonožka“ Bleky a položil kousek od praporku. Následná konverze, z těžkého úhlu v podání Toma, byla snad toho dne jedinou záležitostí, která se mu v utkání nepovedla, stav 7:36. O osudu utkání bylo v tu dobu již dávno rozhodnuto a tak přišel čas ještě na Vodiče, který po 50m sprintu do otevřené obrany dokonal svůj „pětkový hattrick“. Jak dopadl následný KPP není třeba zdůrazňovat a tak se skóre přehouplo přes čtyřicítku na konečných 7:43. Po pár minutách a konci utkání mohl propuknout „oranžovo-černý“ gejzír radosti naplno. Výhrou jsme si zajistili účast v podzimní extralize!!

Zvláštní ocenění zaslouží neúnavný vodonoš Richard a cenu publika získává Hanz se svojí šálou a neúnavnou snahou neustále se na tribuně občerstvovat