RC Bystrc - RC Slavie Praha "B" 50:10 (29:5)

Sestava

Body:Opravil 14(2xP,2xKPP),Kintr 10(2xP), Košíček 10(2xP), Jilčík 6(3xKPP), Friedl 5(P), Marek 5(P)

Ve 2. kole poháru KB jsme se představili na domácím hřišti po téměř půl roce (zimní přestávka). Soupeřem nám byli pražští Nosorožci, kteří jsou záložním týmem Slávie. V úvodním kole jsme totálně „vyhořeli“ debaklem v Říčanech a tak bylo naší jednoznačnou prioritou toto selhání odčinit, získat bonusových 5 bodů a vylepšit pošramocené renomé. Hrálo se za slunného počasí před překvapivě početným publikem (odhadem 150 lidí, většinou rodin s dětmi).

Od úvodních minut jsme byli v utkání lepším týmem, dařila se nám souhra obou spojek (Čepa + Kinťa) a též auty jsme zvládali na výbornou. Mlýny byly celkem vyrovnané, neboť hosté přijeli s urostlou první řadou a bylo na nich znát, že často vypomáhají svému A-týmu. Rojovou hru soupeře dobře tvrdili i 2 zahraniční akvizice Nunez a Bagga. Již po pár minutách se roj prosadil několika fázemi a hned poté i naši útočníci na křídle, čímž Oťas oslavil po zranění svůj návrat do sestavy. Kopáč Igor následnému konverzi neproměnil, stav 5:0. Poté se osmělili i hosté a po autu v naší obranné „22“-ce položil na praporek hostující křídelník, stav 5:5. Body padaly v rychlém sledu a tak se již za okamžik „sbírá“ Kinťa ze zcela stejného místa jako Oťas. A Igor zcela stejně neproměnil následnou konverzi, stav 10:5. V dalším průběhu zápasu jsme zcela ovládali hru a naše akce přerušovala pouze dobře formovaná obrana soupeře, popřípadě technická chyba. Přibližně ve 26. minutě vybojoval Vodič zdánlivě ztracený míč ve skrumáži a atakován třemi hráči soupeře pokládá přímo pod háčko. Igor měl tentokrát hodně usnadněnou roli a s přehledem proměnil, stav 17:5. Ve 32. min se našemu roji povedlo opět několik fází za sebou, míč šel do útoku, kde u praporku proskočil do brankoviště zadák Sysel. Z následné konverze a těžkého úhlu Vodič jen těsně minul, stav 22:5. Když už se zdálo, že se do poločasu nic významného nestane, vyměnil si Vodič 2x míč s Kinťou, aby pak sám pod dohledem naší 3. řady doběhl opět pod háčko. Igor KPP proměnil a upravil na poločasových 29:5.

O přestávce jsme využili naši výjimečně početnou lavičku a tak se do hry dostal m.j. i oslavenec (34 let) Libik „Chabal“ Kornis. První polovina druhé půle byla opticky vyrovnaná, neboť jsme zbytečně ubrali na tempu hry a nebyli již tolik aktivní směrem dopředu. K větší aktivitě nás probudila až náhodná pětka hostů, kdy si v našem pětkovišti místo přiklepnutí dávalo přednost hned několik hráčů, až se přiřítil „Nosorožec“ a velmi lehce přiklepl, stav 29:10. Přibližně v 60. min zavelel k útoku zřejmě nejlepší hráč utkání Kinťa a opět po spolupráci s Vodičem se prosadil přímo pod háčku. Igor jednoduchý kop proměnil, stav 36:10. Na hřiště se dostali i ostatní z lavičky (Cvety, Želvin, Sláva, Martin H., Adam) a hra se tím opět trochu oživila. Nejdříve Slávovi zabránili hosté ve skórování po 50m sprintu, aby pak po dalších fázích a hře do útoku předvedl Duly svůj „magnific“ překop na Adama Košíčka, který lehce položil pětku u praporku. Vodič se ujal KPP z těžkého úhlu a balon zkušeně doplachtil mezi tyče, stav 43:10. V 80. minutě předvedli naši útočníci nejhezčí akci celého zápasu, kdy si postupně všichni vyměnili míč, kombinaci vylepšili i dvěma kříži, přičemž opět skóroval „žolík“ Adam. A poslední konverze byla ve Vodičové režii, kdy se po obrovském nápřahu opět nemýlil, konečný stav 50:10.

V dalším období nás za týden čeká „přátelák o číslo“ v Přelouči a hned následující víkend klíčové utkání jara na horké půdě „Zeleného údolí“ v Petrovicích.