SK Zlín - RC Bystrc 3:17 (3:7)

Sestava

Body: Konečný J. 7(1xP, 1xKPP), Marek (P), Vrána Pavel 5 (P);

Poslední kolo základní části KB 1. ligy jsme sehráli na valašské půdě ve Zlíně. Domácím chyběli tradiční opory Karel Pekáček (zřejmě konec kariéry) a bratři Kotíkové (jeden po operaci kolene, druhý hostuje v Havířově). Přesto se chtěli pokusit odčinit nečekaný debakl o téměř 70 bodů z minulého kola v Olomouci.

V našich řadách bylo také tradičně několik absentérů a tradičně bez udání důvodu. Nakonec k utkání vyrazilo 18 hráčů, zkušený realizační tým a také několik fans křehkého pohlaví. Stálice na fanouškovské hitparádě, manželé Grossovi, není třeba zdůrazňovat a opět nezklamali. Náš tým si chtěl po třech týdnech volna opět užít mistrovské utkání, neboť minulá dvě kola k nám soupeři jaksi nedorazili.

Hned po výkopu jsme se dostali na polovinu soupeře a pár metrů od brankoviště měli výhodu mlýnu. Po úspěšném zvládnutí této standardky se prosadil pětkou po samostatné akci Bleky, který oklamal obranu domácích falešným křížem. Pro Hanze nebyl problém proměnit i následnou konverzi a tak jsme hned na úvod vedli 0:7. Po takovém úvodu si všichni hráči hostů začali myslet, že se domácí Valaši porazí sami, ovšem opak byl pravdou. Místo toho začala na hřišti probíhat jedna velká KŘEČ, kdy se utkání proměnilo doslova na parodii na ragby. Náš tým se snažil dále útočit, ale narážel na zformovanou obranu domácích. Akce pokaždé končily technickou chybou či jakýmisi neragbyovými variacemi. Ze strany hráčů „oranjes“ to chvílemi vypadalo, jako by spolu hráli poprvé. Do půle jsme navíc přišli o Havrana, který byl na 10 minut vykázán za nečistou hru ve skrumáži. Domácí toho využili naštěstí jen jedním TK, který proměnil domácí kopáč z bezprostřední blízkosti. Trochu ragbyově vypadali pouze mlýny, kde jsme soupeři lehce brali míče otočením a také auty, kde jsme měli o jednoho skokana více. Poločas 3:7.

O přestávce proběhlo na lavičce oprávněné „mytí hlav“ od trenérského triumvirátu, ale lepší hru to na hřišti nepřineslo. Druhá půle by se dala charakterizovat jako BÍDA a v podstatě se od té první lišila pouze tím, že se z trestu vrátil Havran a naopak domácí přišli o mlynáře, vyloučeného do konce zápasu za hrubou urážku rozhodčího Wognitche. V 55. minutě se prosadil po 3. fázi roje Sysel, čemuž předcházel rychle zahraný TK. Následná konverze úspěšná nebyla, stav 3:12. Zbytek utkání se již prakticky jen dohrával a za zmínku stojí pouze jeden pěkný ragbyový moment ze 76. minuty, kdy se prosadila naše útočná řada únikem přes 3/4 hřiště a na konci Hanz pokládá přímo pod háčko. Následný kop po pětce, přímo proti brance, jako by dokumentoval úroveň celého zápasu… míč letěl vedle. Konečná výhra 3:17.

Na tento valašský výlet musíme co nejdříve zapomenout a připravit se na říjnové semifinále (patrně proti Ostravě), ve kterém budeme mít výhodu domácího hřiště.

Pozvánky

Naši partneři

HT Group s.r.o.- Průmyslové podlahy
ASEC - Elektrosystémy s.r.o
Brno - město
JASO CASH AND CARRY
JASO - DISTRIBUTOR
Krby Morava
Sakret
Sun Drive

Tabulka 1.ligy ragby 16/17

Tým U B
1. Vyškov B 3 15
2. HavĂ­řov 4 14
3. Bystrc 3 10
4. ZlĂ­n 4 7
5. Mar. Hory 3 6
6. Dragon B 4 6
7. Olomouc 3 5