RC Slavie Praha "B" - RC Bystrc 12:37 (7:15)

Sestava

Body: Caldaroni 15 (3xP), Novák 15 (3xP), Chaix 5 (P), Konečný 2 (KPP)

Ve 2. kole KB ligy jsme zavítali na půdu papírově nejslabšího účastníka naší skupiny, béčka Slávie. Oproti předchozímu utkání došlo vinou zranění a jiných nepochopitelných důvodů k obrovským posunům v sestavě, z čehož vyplynulo, že jsme přijeli jen v hrozivých 15 lidech + napůl zdravý rekonvalescent Peťa Havlíček. Sestava tedy nebyla žádným tajemstvím, prostě hráli všichni. Utkání se hrálo na kvalitním edenském pažitu za podpory početné divácké obce. Překvapením pro všechny bylo, že domácí nepostavili nikoho z A-týmu, tak jak je v podobných zápasech zvykem a naopak hráli za domácí 4 úplní nováčci.

První půle byla z obou stran doslova urputná a oba týmy se střídaly v přehozech či jiných technických chybách, z čehož pramenil doslova „mlýn za mlýnem“. Přesto se nám podařilo položit celkem 3 pětky, když se prosadili Yannick, Emilio a Sysel. Druhá půle byla již technicky lepší a podařilo se nám položit další 4 pětky po standardních situacích, načež se konečné skóre zastavilo ve výši 12:37 (na pětky 2:7) pro naše barvy. Pětkovým hattrickem se blýskli Emilio a Sysel.

Utkání mnoho ragbyové krásy nepobralo, takže si zřejmě ani přihlížející trenér Petrovic Brťák (náš příští soupeř) do svého notýsku příliš poznámek nenapsal. Po utkání můžeme být spokojeni „pouze“ s povinnou výhrou a plusovým bodem navíc za 4 a více položených pětek, pro které jsme si koneckonců přijeli, takže mise do hlavního města nakonec účel splnila.