RC Olomouc - RC Bystrc 8:49 (8:22)

Sestava

Body: Konečný J. 24(2xP, 2xTK, 4xKPP), Opravil 15 (3xP), Břeťa 5 (P), Vrána Jiří 5 (P) ;

Ve druhém kole KB 1. ligy jsme hostovali na hanácké půdě v Olomouci. Domácím chyběli tradiční opory bratři Kučerové (starší Michal hraje nyní za Petrovice a mladší Josef marně hledá cestu zpět z Nového Zélandu) a také „štírek“ Patrik Poledna, který byl zraněn. Naše barvy oproti předešlému utkání také řádně prořídly jen na 17 hráčů a tak si užil několik minut slávy po rekonvalescenci „Želvin“ Honza a celé utkání odehrál mladík Adam. Zato jsme se nám dostalo nečekané morální podpory, když se na tribuně objevilo vedení našeho klubu v čele s Josefem „Křetínským“ a Standou „Tichonovem“

Utkání se hrálo za úmorného vedra pod vedením věčně usměvavého arbitra, bodrého valašského synka, Romana Kršáka. Úvod první půle byl takovým „oťukáváním“ soupeře a hrálo se především uprostřed hřiště. Po dlouhém odkopu soupeře byl nařízen TK proti naší brance a domácí kopáč Standa Kvapil otevřel skóre na 3:0. Hned z protiútoku jsme získali výhodu autu u soupeřova brankoviště a to je naše parádní disciplína, neboť se po tlačeném maulu prosadil Havran, stav 3:5. Již za chvíli se individuálně prosadil Hanz, který se snažil „vyběhat“ svůj včerejší náročný večer, přičemž doběhl svůj vlastní dlouhý odkop a přiklepl pod háčkem. Nemýlil se ani z následné konverze a upravuje na 3:12. O chvíli později opět potvrdil své kopáčské kvality, tentokrát z TK a rázem to bylo 3:15. Domácí však nesložili zbraně a po velkém tlaku se individuálně prosazuje Marcel „Paklíč“ Mana svojí pětkou, stav 8:15. Zápas se „zlomil“ těsně před přestávkou, kdy Bleky rychle rozehrál TK a těsně před brankovištěm „namazal“ Karlovi, který se lehce prosadil. Stejně tak jako Hanz z následného kopu, poločas 8:22.

Ve druhé půli jsme měli hru plně pod kontrolou a nedovolili domácím ani náznak vylepšení nelichotivého skóre. V 50. min se blýsknul Hanz pěkným TK, proměněným o levou tyč soupeře a takřka hned v zápětí opět Hanz doběhl Blekyho „geniální odkop „na zdař bůh““, který se zastavil přímo v brankovišti soupeře. Hanz poté opět proměnil konverzi a zvyšuje na 8:32. Ve zbytku utkání se kromě Vodiče prosadil ještě Břeťa a zaznamenal tak svoji první pětku v barvách „oranjes“. Celkové skóre se nakonec zastavilo na číslicích 8:49.

V příštím kole nás čeká na našem hřišti, outsider soutěže, tým Iuridiky Praha.