RC Bystrc - SK Zlín 36:3 (19:0)

Sestava

Body: Opravil 12(2xP,1xKPP), Vrána Pavel 10 (2xP), Friedl 5 (P),Marek 5 (P), Konečný J. 4(2xKPP);

V základní části KB 1. ligy jsme se umístili na prvním místě a tak jsme měli pro semifinále výhodu domácího hřiště. Soupeřem nám byl tým RC Zlín, se kterým jsme shodou okolností sehráli poslední utkání základní části, které se nám příliš nepovedlo. Utkání se hrálo tradičně v sobotu od 14 hodin, za příjemně slunného počasí. Hlavním arbitrem byl zkušený extraligový rozhodčí Štěpán Čekal, kterému na čarách asistovala kolegyně pomezní a také další nováček z řad rozhodcovského sboru. Nutno podotknout, že všichni arbitři si vedli velmi dobře a slečna pomezní dodala utkání navíc i půvab.

K zápasu jsme nastoupili v pozměněné sestavě, ve které chyběli oproti poslednímu zápasu zdravotně indisponovaní Břeťa, Plachťák, Manny, Igor a zejména Emilio, kterému nejen touto cestou přejeme brzké uzdravení a návrat jak do klasického života, tak i na travnatý bystrcký pažit. Naopak návraty do sestavy uskutečnili Milton, který z pozice vazače velmi dobře dirigoval své méně zkušené, mladší, spoluhráče v roji, tatrovácká „slečna“ Kinťa a ve druhé půli Martin Lištván na netradičním místě křídla.

Do utkání jsme doslova vlétli s cílem odčinit minulý mdlý výkon s tímto valašským soupeřem a od první chvíle se usadili hluboko na polovině soupeře. Již v 6. min ztratili Zlíňané vlastní mlýn na polovině, míče se chopil Vodič, který udělal asi 20 m, výborně ho podpořil Peťa, až se po sérii dostal míč k Oťasovi, kterému nezbylo než položit první pětku utkání. Hanz se z KPP nemýlil a vedeme 7:0. V 15. min jsme vyhráli mlýn, po kterém se vydařila akce našich útočníků po ose Bleky – Kinťa – Vodič a posledně jmenovaný pokládá přímo pod háčko. Následná konverze nebyla pro Hanze žádný problém a vedeme již 14:0. Ve 20. min se na naši polovinu dostal i Zlín a měl výhodu TK na háčko z poměrně dobré pozice. V roli „suplujícího“ kopáče ovšem neuspěl hrající trenér Jan „Stařa“ Tvrdoň. Ve 27. min nám vyšel aut na desítce soupeře a opět po pěkné souhře útoku pokládá u praporku Vodič. Hanzovi se následná konverze z těžkého úhlu nepovedla, stav 19:0, který vydržel až do poločasu.

O přestávce jsme udělali několik změn, na hřiště se dostali Martinové Hodaň a Lištvan a také Mateo. Druhou půli jsme začali opět náporem, který byl ovšem bez efektu a trval pouze 5 minut. Načež se role v utkání chopili hosté a doslova přišpendlili „oranjes“ na vlastní brankoviště, které se snažili dobýt ze hry i rychle rozehranými sériemi trestných kopů za off-side. Naší obětavou obranou a technickými chybami Zlína zůstalo brankoviště „zakleté“ a tak se hra přesunula opět na polovinu hostů. V 65. min nám sice nevyšel plánovaný signál v autu, ale míče se chopil Mates, udělal několik potřebných metrů a po několik a fázích pokládá Sysel u praporku. Konverze se z obrovské dálky ujal netradičně Vodič a dlouhým švihem poslal míč úspěšně brankou až za plot. Hledištěm to obdivně zahučelo a dokonce padl i názor experta, že by Vodič z tohoto kopu skóroval, i kdyby kopal dlažební kostkou :-) , stav 26:0.

V 75. min po několika fázích roje doslova upláchl Bleky jako zajíc třem bránícím hráčům a pohodlně skóroval, stav 31:0. Dvě minuty před koncem utkání se dočkali i hosté korekce výsledku z TK a snížili stav na 36:3. Zbytek utkání se dohrával podle stejných not, naše barvy byly v tlaku a Zlínští se jen bránili za cenu odkopů. V poslední minutě se opět prosadil Bleky individuálně a donesl míč až pod branku. Následná konverze netradičně dropem úspěšná nebyla a tak se celkové skóre utkání zastavilo na cifrách 36:3 (po poločase 19:0, na pětky 6:0).

Soupeřem ve finále nám bude vítěz duelu Olomouc – Ostrava (favoritem jsou domácí), kterého přivítáme na našem hřišti 18.10. 2008 ve 14h.