RC Bystrc - RK Petrovice 12:17 (5:3)

Sestava

Body: Horáček 5 (P), Opravil 5(P), Mazánek 2 (KPP);

V klíčovém utkání skupiny „Střed“ jsme se utkali na našem stadionu U Svratky s týmem Petrovic. Na tohoto soupeře máme poměrně nepěkné vzpomínky, neboť nás před dvěmi lety poslal v baráži z extraligy do druhé nejvyšší soutěže. Mladý tým „od Botiče“ se opírá zejména o kvalitní útok, ve kterém hrají prim reprezentanti Rudolf a Schlanger. A také mají Pražané zkušený realizační tým, ve kterém vévodí „ostřílení“ matadoři pánové Brt, Kourek a hlučný kustod Hádl. Navíc hosty přijelo povzbudit hned několik ne příliš pohledných fanynek. Oba týmy byly v plné síle a tak se dala očekávat vyrovnaná, zajímavá bitva.

Od úvodního hvizdu jsme se natrvalo usídlili na polovině hostů a zatlačili petrovické hochy do hluboké defenzívy. Vynutili jsme si i několik trestných kopů z dobrých vzdáleností, ale kopáč Vodič buď neměl svůj den, nebo jsme bohužel zbytečně rozehráli rychle či kopali aut místo přímého ohrožení soupeřovy branky. Když už míč letěl na bránu, jako ve 22 minutě, zastavil se bohužel na tyči. Vodič se však nenechal odradit, převálcoval obranu 4 soupeřů a posunul míč na zcela volného Matesa, který položil na praporek, kop úspěšný nebyl, stav 5:0. I v dalším průběhu první půle jsme byli iniciativnější, ale bez bodového efektu. Ve 28. minutě obdržel přísnou ŽK Duly a od této chvíle jako by hráči hostů přeřadili na vyšší obrátky. Hra se zcela vyrovnala a několik statických situací se odehrálo před naším pětkovištěm. Poločas 5:0.

Do druhé půle jsme vstoupili nekoncentrovaně a průběh hry se nesl v duchu závěru poločasu, tedy tlaku Petrovic na naší polovině. Po závaru na našem pětkovišti neudržela obranná linie pilíře Sluku, který položil vedle háčka a tak ani následná konverze nebyla problémem, stav 5:7. V 60. minutě unikal na praporek hostující hráč, byl nepříjemně atakován proti pravidlům, z čehož pramenila technická pětka a ještě žlutá karta pro Cvetyho. Naštěstí alespoň mladý kopáč Petrovic neměl svůj den a tak proti bráně neproměnil, stav 5:12. Hosté dokonale využili početní výhody a do přetížené obrany našich barev se valil útok za útokem. Těsně před Cvetyho návratem se hosté prosadili cca v 70. minutě opakovaně rojem, 5:17. Snažili jsme se změnit průběh hry i výsledek několikerým střídáním a přišpendlili Petrovické hráče na jejich brankoviště. Bohužel šlo o rozdíl 2 pětek a čas začal ubíhat rychleji než obvykle. Prosadili jsme se v náporu až v úplně poslední akci zápasu, kdy brankovou nahrávku z první půle vrátil Mates Vodičovi, který dal pod bránu. V následné konverzi se prosadil jeden z benjamínků našeho týmu, Jindra z ragbyového rodu Mazánků. Konečný stav zápasu 12:17.

Je to velká škoda, že se nepodařilo klíčové utkání jara úspěšně zvládnout, rozhodla zřejmě větší vůle po vítězství petrovických borců, větší štěstí, ale také naše nedisciplinovanost a rozhodně i fakt, že jsme úvodní 30 minutový tlak přetavili jen v hubené vedení 5:0. Nezbývá než se pokusit překvapit příští utkání na Pragovce, případně se kvalifikovat do podzimní „Super 10“ přes finále poháru Mísy.