RC Bystrc - RC Dragon 7:12 (0:0)

Sestava

Body: Vrána Pavel 5(P), Jilčík 2 (1xKPP);

Poslední přípravné utkání jsme sehráli na domácím hřišti proti tradičnímu brněnskému rivalovi, RC Dragon Brno. Zápas se hrál na první jarní slunnou sobotu a přízvisko derby mu dle průběhu zůstalo i když šlo „pouze“ o přátelský match. Hostující tým pomalu dokončuje podobně jako my určitou generační obměnu kádru a zabudovává do svých řad nové juniorské odchovance. Po roční odmlce se ke kormidlu hlavního trenéra vrátil Jiří Šťastný a vystřídal tak nám dobře známého Zdeňka Zapletala. Zatímco hosté nastoupili takřka kompletní (chyběli Beránek a Buriánek), z našeho týmu se pro toto utkání omluvilo celkem 11 lidí!!, což na druhou stranu umožnilo vyzkoušet celozápasovým zatížením některé naše mladíky a také nováčky Radka, Pavla a Břeťu.

Již od úvodního hvizdu bylo patrné, že se bude bojovat o každý metr hřiště a zároveň si obě mužstva budou zkoušet své typické herní prvky. Zelení hosté se soustředili na trpělivou, opakovanou hru rojem s otevřenými skrumážemi, zatímco u nás převládala po vyhraných standardních situacích spíše rychlá kombinační hra dále od chumlu. Obrany obou mužstev pracovali celkem s přehledem, a tak se ani jednomu soupeři dlouho nepodařilo natrvalo usadit před soupeřovým brankovištěm. Za zmínku stojí protlačený maul hostů do našeho pětkoviště, po kterém byl míč položen jen na těla ležících hráčů. Na druhé straně jsme měli 3 velmi dobré příležitosti ke změně skóre, kdy šli v přesile naši útočníci, ale akce vždy skončila bohužel těsně před brankovištěm. Poločas byl tedy bez bodu, 0:0.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil, oba týmy excelovali v precizní defenzivě a brankoviště soupeře se zdálo být nedobytné. O první změnu skóre se postarali hosté, kdy se prosadili z náhodné akce středem hřiště i s následným prokopem, 0:7. O pár minut později se sólově předvedl Bleky a svým rychlým pohybem donesl šišatý míč až pod bránu soupeře, což poté potvrdil i Igor proměněným kopem, stav 7:7. Rozhodující akce utkání přišla asi 10 minut před koncem, kdy hosté položili míč opět na změť těl v našem brankovišti, z čehož resultoval jejich mlýn 5 metrů před naším brankovištěm. Bohužel se v tu chvíli zranil Vodič a tak nám v následném mlýnu jeho 113 kg chybělo, čehož zelení dokonale využili a dotlačili míč až do pětkoviště, konkrétně skóroval vazač Nigel Briggs na konečných 7:12. Naše snaha o obrat či alespoň remízu už k úspěchu nevedla a tak jsme byli poraženi o jedinou pětku.

Utkání to bylo zcela vyrovnané a otevřené až do posledních okamžiků, přičemž mohly vyhrát oba týmy a tentokrát byl šťastnější Dragon. Odměnou pro všechny aktéry byl zasloužený potlesk nezvykle zaplněných tribun.