RC Přelouč - RC Bystrc 26:25 po prodlouženi (6:14, 20:20)

Sestava: 1. Navrátil; 2. Vrána Jiří; 3. Votava; 4. Havlíček; 5. Jilčík; 6.Hodaň M.; 7.Konečný; 8. Caldaroni E.; 9. Vrána Pavel; 10. Opravil; 11. Vejr; 12. Friedl; 13. Kintr; 14. Novotný; 15. Chaix;

Náhradníci: Anderle; Šťáva; Beneš; Čepelák; Caldaroni M.;

Body: Konečný 15 (5xP,2xTK,3xKPP), Caldaroni 5(P), Vrána Pavel 5(P)

Do semifinále poháru ČSRU jsme postoupili pouze po odehraných třech zápasech, neboť týmy Iuridiky, Olomouce, Zlína a Slavie „B“ neráčili navštívit ani v jednom případě naše hřiště, ať už v řádném či náhradním termínu. Čekala nás tedy Přelouč na svém hřišti díky lepšímu umístění v tabulce po základní části.

Na zápas jsme vyrazili v podobně kombinované sestavě jako, jako na první letošní vzájemný zápas s tímto soupeřem. Domácí se museli obejít bez své mladé „ikony“ Petra Musila, který byl v disciplinárním trestu. Vzhledem k tomu, že nedorazil hlavní rozhodčí Heřman, chopil se píšťalky bohužel původně pomezní Vítek, který ragbyovým pravidlům vůbec nerozumí a otravoval soustavně svým antirozhodcovským projevem obě mužstva.

Do utkání jsme vstoupili nad očekávání dobře a po 7 minutách vedli již 14:0, kdy se postupně prosadili Emilio po krásné akci celého týmu a individuálně Hans, který obě položené pětky potvrdil ještě následnou konverzí. Bohužel pro celý náš tým jsme místo dalších snadných bodů přenechali veškerou aktivitu soupeři, který ještě do poločasu stihl snížit dvěmi trestnými kopy od tradičního exekutora Jana Stýbla. A to se ještě levonohý kopáč domácích 3x zmýlil z poměrně výhodných pozic. V poločase konala u naší lavičky malá „bouřka“, kdy nám trenér po zásluze promluvil do duše.

Druhou půli jsme začali aktivně jako tu první a podařilo se nám 2x skórovat v podobě trestných kopů, takže se skóre vyšplhalo až na rozdíl 20:6 pro naše barvy. Vypadalo to, že osud zápasu již pevně držíme ve svých rukou a hra se odvíjela zejména ve středu pole. Asi 15 minut před koncem jsme se dopustili na „22“ soupeře osudné chyby, kdy v útoku vypadla dlouhá přihrávka a soupeřovi útočníci pokládají přímo pod háčko po dlouhém sprintu přes celé hřiště. Potvrdit kop konverzí nebyl problém a tak už to bylo jen o jednu pětku s prokopem 20:13. Domácí hnáni fanatickým publikem nás přikovali na naši polovinu. Bojovalo se doslova o každý centimetr trávníku, přičemž byly akce na obou stranách neustále přerušovány nesmyslnými výroky rozhodčího Vítka. Dvě minuty před koncem jsme měli výhodu TK na naší „22“. Místo uklidnění hry dlouhým kopem do autu Bleky rychle rozehrál a i když nebyl soupeř plavidlových 10 m, přišli jsme o míč vinou vlastní obstrukce. Po několika fázích Přelouče byl za potyčku s domácím provokatérem Backou zbytečně vyloučen Vodič a Přelouč nás minutu před koncem trestá pětkou kousek od háčka a následně i konverzí, stav 20:20. V nastaveném čase se ještě pokusil Hans o kop z dobrých 50 metrů, bohužel proti mírnému větru byl bez šance. V normální hrací době tedy skončilo utkání remízou 20:20 a čekalo nás po malém občerstvení netradičně prodloužení 2x15 minut.

Do něj jsme vstoupili opět výtečně a hned z první akce zaznamenal Bleky pětku sólem přes půl hřiště. Hans se z ostrého úhlu KPP netrefil a tak to zůstalo až do konce první části prodloužení 25:20 pro naše barvy. Oproti tomu druhá část prodloužení se nám vůbec nepovedla a nedostali jsme se prakticky do „22“ soupeře. Oproti tomu domácí kopáč nás potrestal 2x z takřka 40 m po nesmyslně nařízených trestných kopech. Stav 26:25 pro Přelouč. Na obrat už bylo velmi málo času, přesto dostal Hans možnost zahrávat TK na branku v nastaveném čase z poměrně přijatelného úhlu i vzdálenosti. Bohužel o kousek minul branku a tak bylo utkání ukončeno závěrečným hvizdem doprovázeným fanatickým rykem domácích fanynek.

Utkání jsme si prohráli sami vlastní nedůsledností, zejména pak slabým zaujetím pro hru po celou dobu boje s nevyvarováním se „hluchých“ míst a hloupých technických i taktických chyb. Přesto patří poděkování všem co se podíleli na výletě do Přelouče a nenechali zlikvidovat svoji nervovou soustavu výroky hlavního rozhodčího Vítka.