RC Přelouč - RC Bystrc 23:21 (18:14)

Sestava: 1. Havlíček; 2. Navrátil; 3. Votava; 4. Smutný; 5. Jilčík; 6.Hodaň M.; 7. Caldaroni; 8. Opravil; 9. Čepelák; 10. Konečný; 11. Kukla; 12. Revellet; 13. Kintr; 14. Mann; 15. Vrána P.;

Náhradníci: Anderle; Krejčí; Šťáva;

Body: Konečný 16 (2xP,3xKPP), Caldaroni 5(P)

Ve druhém kole poháru ČSRU jsme zavítali na horkou půdu do Přelouče, kde nás uvítal pěkný ragbyový areál s kvalitním pažitem a cca 100 fanatických ragbyových fans. Vzhledem k nesehrání utkání v minulém kole s Iuridikou se v našem případě jednalo o první soutěžní zápas tohoto zkráceného ročníku. K naší smůle jsme k utkání vyrazili jen s 18 hráči a navíc zcela bez první řady. Pro některé mladé hráče to byl dokonce první zápas v kategorii mužů vůbec. Rolí pilířů se obětavě ujali Plachťák s Peťou Havlíčkem a zdatně jim sekundoval na mlynáři zraněný Honza Navrátil, který se rozhodl i přes handicap nastoupit. Oproti tomu domácí byli v plné síle i s navrátilcem do sestavy Kohoutem, který nehrál poslední 2 roky a hned se ujal postu č. 10.

Utkání se vyvíjelo od začátku poměrně slibně, neboť jsme se ve středu pole prosazovali naší rojovou hrou s opakovanými skrumážemi. Několikrát jsme se dostali do poměrně nebezpečné vzdálenosti soupeřova pětkoviště, bohužel bez efektu, kdy naše snaha končila technickou chybou, nebo obranným zákrokem soupeře. Zato na druhé straně první ohrožení znamenalo hned bodový zisk. Po TK se nemýlil domácí kopáč Jan Stýblo, který chladnokrevně proměňuje, stav 3:0. Naše barvy se nenechaly zaskočit a takřka v zápětí kontruje na druhé straně Hanz po individuální akci i z následného kopu, stav 3:7. Skóre se měnilo doslova jako na houpačce…to se míče chopil nejmenší muž na hřišti „sparťan“ Musil a prochází sólem naší nedůslednou obranou. Domácí Stýblo se z následného KPP nemýlil a upravuje na 10:7. Další průběh první půle se nesl v bojovném duchu na obou stranách. Ve 30. minutě utkání se sólově opět prosadil Hanz přes nedůslednou útočnou formaci domácích a tak jako v prvním případě trefuje i do háčka z KPP a strhává tak vedení na naši stranu v poměru 10:14. Neuběhlo ani 5 minut a při signalizovaném TK 10m od našeho pětkoviště se ujal míče druhý nejstarší hráč na hřišti Jindřich Pavelka a po rychlém rozehrání propadl nikým neatakován do našeho pětkoviště. Stav 15:14. Když už se zdálo, že první půli vyhrajeme, nařídil ještě hl. rozhodčí Šustek velmi přísný TK a domácí kopáč uzavírá poločasové skóre na 18:14 pro modro-černé barvy.

Ve druhé půli se hra soustředila především do středu hřiště a obě strany se snažili zejména o kvalitní obranou práci. V 60. minutě jsme se dopustili špatného vhození do mlýnu, bohužel na naší pětimetrové čáře, a domácí Pavelka toho využil rychlou rozehrávkou jako „přes kopírák“, a pokládá na praporek, stav 23:14. Zbytek zápasu se nesl v duchu naší snahy o skórování, zejména za cenu tlačených skrumáží, které byly zastaveny často až metr před pětkovištěm. V 76. minutě se nám přeci jen podařilo prorazit, a do statistik se pětkou zapsal nadějný rojník Emilio. Hanz se z KPP opět nemýlil a koriguje na 23:21. Navíc dostal od sudího Šustka možnost si kop zopakovat, neboť byl nařízen TK za zbytečné protesty domácích z půli hřiště. Kop z 50 metrů byl i přes značnou podporu větru v zádech neúspěšný a tak jsme museli doufat dál. Domácí zahustili střed hřiště a ke skórování nás už bohužel nepustili.

Do příštího zápasu musíme zlepšit především techniku, mlýny a tradiční zbraň auty. S bojovností a nasazením můžeme být celkem spokojeni.