SK Zlín - RC Bystrc 27:19 (13:11)

Sestava : 1. Kornia; 2.Calderoni; 3. Navrátil; 4. Votava; 5. Tesař; 6. Anderle; 7. Jilčík; 8. Opravil; 9. Chaix; 10. Konečný; 11. Trtílek 12. Revellet; 13. Bačík; 14. Kinter; 15. Šťáva;

Náhradníci : Vrána Jiří, Hodaň M., Hodaň Vl., Havlíček, Čepelák, Luňák M., Novotný,

Body:

V prvním utkání play-off KB ligy jsme zavítali na horkou půdu týmu SK Zlín. Hřiště bylo horké i v pravém smyslu slova, neboť se hrálo za takřka tropických podmínek na povrchu, který více připomínal beton než-li ragbyový travnatý pažit. Domácí „ševci“ se na utkání zodpovědně připravovali a o důležitosti zápasu svědčí i fakt, že měli v tento den společný oběd včetně předzápasového tréningu. Tým Zlína má pověst velmi nebezpečného soka zejména v domácím prostředí, kdy se pokaždé schází v téměř kompletním složení, oproti tomu na většinu zápasů jezdí k soupeřům v oslabené sestavě. Tým je složen kombinací spíše přestárlých, o to více zkušených borců, s dravým mládím. Dalo by se až říci, že jim chybí střední generace, přesto dokážou být velmi bojovní, což jim ordinuje trenér „Stařa“ za bedlivého dohledu hrajícího asistenta, internacionála, Karla Pekáčka. Zlíňané nejsou mužstvem, které by pomýšlelo na postup do extraligy, přesto si vytyčili reálný cíl dostat se do baráže, zkusit překvapit a skončit tak v celkové tabulce na výborném druhém místě.

Do utkání jsme vstoupili poměrně špatně a chladně, čímž se semknutý domácí tým naplno usadil na naší polovině. Již v 8. min jsme se dopustili zbytečné technické chyby v našem pětkovišti, po níž následoval mlýn ve prospěch soupeře a hned poté položení křídlem na praporek. Pro domácího kopáče Kotíka nebyl problém překonat nevýhodný úhel kopu a domácí se ujímají vedení v poměru 7:0. Naše tradiční „povinná“ pětka byla za námi a tak jsme se začali snažit i my o vyrovnání, alespoň územní převahy. V této fázi utkání se hrálo zejména uprostřed hřiště mezi oběma „22“. Ve 26. min jsme dostali výhodu TK z 22 metrů a Hans se nemýlil, 7:3. O pár minut později doslova „vyzobl“ Vodič aut soupeře a řítil se do nezajištěné obrany. I když byl pár metrů před brankovištěm zastaven, stačil dát přihrávku Tesimu a ten už věděl co s míčem. Hans bohužel neskóroval z těžkého úhlu a tak se ujímáme vedení pouze o bod, tedy 7:8. Ve 35. min se pokoušel Hans z uctivé vzdálenosti 45 metrů o TK na háčko, bohužel míč zaplachtil jen malý kousek od levé tyčky. Co se nepovedlo kopáči hostů, snadno se podařilo domácímu Kotíkovi, který s přijatelné vzdálenosti opět obrací skóre utkání na stav 10:8. V poslední minutě řádné hrací doby trestá Hans domácí skládku za krk a po precizně zahraném TK se ujímáme opět nejtěsnějšího vedení 10:11. Bohužel se nám nedaří udržet poločasovou výhru a po špatně zahraném „markování“ s následnou sérií hrubek v naší „22“ zahrává domácí kopáč opět úspěšně TK na klacky a stanovuje poločasové skóre na 13:11 pro žlutomodré barvy.

Poločasová slovní „bouře“ u naší střídačky nezabrala a tak jsme i v dalším průběhu zápasu tahali za pověstný „kratší konec lana“. Ve 47. minutě jsme se v zadních řadách opět dopustili netakticky krátkého odkopu do zámezí, z čehož resultoval soupeřův aut na naší 5-metrové čáře. Po samostatné akci mlýnové spojky dostáváme pětku vedle háčka i s následným KPP, stav 20:11. Velmi slabou desetiminutovku jsme ukončili opět sérií laxních obranných zákroků, po níž nás nadšeně hrající domácí opět trestají položením s úspěšným KPP a ujímají se již hrozivého vedení 27:11. Zbytek druhé půle byl již opticky vyrovnaný a domácí borci se s vědomím náskoku začali soustřeďovat více na bránění a dopředu se dostávali nejčastěji dalekonosnými nakopávanými míči s následováním. Pár minut před koncem se nám vydařil tradiční signál v po autovém uskupení a Vodič nikým neatakován pohodlně dává přímo pod háčko. Pro Hanse neexistuje jednodušší pozice pro KPP a tak se nemýlil, stav 27:18. I přes závěrečnou snahu se nám již nepodařilo s výsledkem utkání nic udělat a tak jsme si do odvety odvezli manko devíti bodů. Je to sice nepříjemná skutečnost, nastupovat do odvety s mínusovým skóre, nejedná se však o nepřekonatelnou překážku. Stačí „jen“ bojovat, vyvarovat se zcela zbytečných technických chyb a prostě chtít!!! o mnoho více než na soupeřově hřišti. Odveta bude velmi těžká, nic však není předem ztracené a na hřišti u Svratky se ještě může stát ledacos.

Závěrem pozápasového hodnocení bychom rádi, jménem kolektivu, který spravuje tyto webové stránky, popřáli několika našim spoluhráčům: