SK Zlín - RC Bystrc 19:15 (16:8)

Sestava : 1.Calderoni; 2. Vrána Jiří; 3. Horáček; 4. Votava; 5. Smutný; 6. Holeček; 7. Mann; 8. Opravil; 9. Čepelák; 10. Konečný; 11. Spěvák; 12. Revellet; 13. Chaix; 14. Kinter; 15. Bačík;

Náhradníci : Navrátil; Odehnal; Havlíček; Tesař; Anderle; Hodaň M.; Šťáva;

Body: Konečný 5 (1xTK,1xKPP), Spěvák 5 (P), Opravil 5 (P)

V předehrávaném 13. kole ragbyové KB 1. ligy jsme hostovali na hřišti ragbyového klubu SK Zlín. Tento tým prošel před nedlouhou dobou částečnou generační obměnou a zdá se, že již překonal jistou krizi co do počtu hráčů, která byla v minulých letech způsobena především malým počtem juniorů. Zlínským se navíc vrátil do kádru po mnoha letech zkušený internacionál a exreprezentant Karel Pekáček. Další výrazné osobnosti mají v útočné formaci, kde velmi dobře spolupracují bratři Kotíkové. Navíc jsou „ševci“ v domácím prostředí velmi nebezpečným týmem, na rozdíl od zápasů na hřištích soupeřů, kam jezdí tradičně v ne příliš kompletním složení a výsledky tomu často odpovídají. Nejen tyto okolnosti slibovaly od utkání poměrně vyrovnanou partii a zajímavou podívanou.

Samotné utkání tolik ragbyové krásy nepřineslo. Byl to spíše urputný boj o každý metr hřiště, mnoho technických chyb a spousta odkopávaných míčů, tedy oku ne příliš lahodící partie. Naše útočná řada se oproti minulému utkání v Olomouci dostala více do hry, což potvrzuje hned 6. minuta, kdy se pětkou po technickém pokůpku individuálně prosazuje Cvety a „oslavil“ tak návrat do základní sestavy. Hans byl z následného kopu neúspěšný, vedeme 0:5. Další pasáž utkání provázely spíše technické chyby na obou stranách a hrálo se nejčastěji ve středu hřiště. V 17. min jsme se dopustili přestupku, čehož využil domácí kopáč z TK ke snížení náskoku na 3:5. Z chyby jsme se nepoučili a již po 5 minutách nás po sérii chybných odkopů trestá z TK opět domácí kopáč a otáčí výsledek na nejtěsnější rozdíl 6:5. V dalším průběhu utkání se hlavně bránilo a hrálo mezi oběma „22“, tedy uprostřed hřiště. Ve 28. min se dostal „na dostřel“ Hans, ale z TK se bohužel mýlil. Ve 36. min už se ovšem prosazuje z dobré pozice a s přehledem otáčí skóre utkání opět na těsný rozdíl v náš prospěch, vedeme 6:8 . Minutu před koncem řádné hrací doby 1. půle jsme se dopustili skládání v chumlu, z čehož rezultoval TK a domácí kopáč byl opět bezchybný, prohráváme 9:8. Když už se zdálo, že to bude skóre poločasové, dopustil se osudné chyby náš útok a daroval špatným odkopem pětku „do šatny“ soupeři, která skončila přímo pod háčkem a tak není divu, že byl domácí kopáč opět neomylný. Poločas 16:8 pro domácí.

Ve druhé půli se opět jen bojovalo a hra nebyla příliš oku lahodící. Když už se zrodil náznak šance, skončilo to většinou „zazděním“ do chumlu, technickou chybou nebo odkopem do bezpečí. Snažili jsme se oživit řady několika střídáními, ale účel to bohužel nepřineslo. V 73. min nám udělili domácí opět lekci z produktivity a z TK zvyšují náskok na 19:8. Ve zbytku utkání jsme se chopili aktivity, ale bohužel naráželi na zformovanou a kvalitně zahuštěnou obranu soupeře, nebo nás v rozhodujícím okamžiku přibrzdil hvizd sudího pro sporný přestupek. Prosadili jsme tak až v poslední minutě řádné hrací doby, kdy pokládal tradiční „kanonýr“ Vodič, po sehrané akci roje, čemuž předcházelo autové vhazování. Hans po následném KPP už jen koriguje skóre na 19:15, pro domácí, což značí naši třetí prohru v sezóně, neboť nastavené 4 minuty již nic závratného nepřinesly a na zvrat ve vývoji bylo již pozdě. Utkání lze zhodnotit jako oboustranně vyrovnané, přesto se dá objektivně konstatovat, že domácí hráči byli na utkání o trochu lépe nabuzeni a hráli více srdíčkem, na což naše snaha o technické pojetí hry nakonec nestačila.

Do konce základní hrací doby zbývají již jen dvě utkání s papírově slabšími soupeři a tak nám povinnost velí zisk dvou povinných výher v domácím prostředí.