RC Slavia Praha "B" - RC Bystrc 24:27 (14:24)

Sestava :

Náhradníci :

Body:

V posledním podzimním utkání jsme hostovali v pražském Edenu na hřišti béčka Slávie. První vzájemné utkání dopadlo zcela jednoznačně pro naše barvy a tak řady odborníků očekávali naše jednoznačné vítězství. Vzhledem k tomu, že „A“ tým Slávie měl již volno a ve stejný den měli sešívaní „závěrečnou“ , dalo se očekávat, že bude sestava domácích posílena o několik hráčů hlavního týmu. Nakonec do utkání zasáhlo cca 13 hráčů prvního mužstva a na hře domácích nosorožců to bylo hned znát.
Hned v první minutě byl na 10 minut vykázán náš nejlepší hráč Vodič a obdržel tak karetní penalizaci poprvé v životě. I když jsme byli touto skutečností zaskočeni, hned ve 4. minutě předvedl útok krásnou akci přes celé hřiště z vlastní „22“ a pětkou se prosazuje „na praporek“ Cvety. Následný kop z nevýhodné pozice Igor neproměnil, zůstává 0:5. Ihned v 9. minutě zahrávali domácí aut na naší „22“ a po jeho získání se prosazuje individuálně argentinská  útokovka domácích Da Silva a následně proměňuje i KPP, stav 7:5. Mimochodem tento hráč je vzdálený příbuzný světoznámého kopáče Quesady.
Ve 14. min měl možnost reparátu Igor, tentokrát v podobě TK z poměrně výhodného úhlu, bohužel neproměnil. Nedáš dostaneš platí i v ragby a tak se domácí po zahraném mlýnu na naší polovině prosazují útokem a následným KPP, stav 14:5. Hned po výkopu se individuálně prosazuje Bleky, který získává území dlouhým pokopem a sám ho přiklepává v brankovišti. Igor z jasné pozice koriguje na 12:14. Další průběh utkání byl poměrně vyrovnaný, obě mužstva kupila spoustu technických chyb. Naše mužstvo mělo lepší auty, domácí zase mlýny. Ve 29. minutě se individuálně prosazuje Vodič po mlýnu 5 m před brankovištěm soupeře. Z následného KPP se Igor opět zmýlil a přepustil tak místo „u kopátka“ Hansovi, stav 17:14. V poslední minutě první půle se prosazuje Havran ukázkovým skokem do brankoviště soupeře, čemuž předcházela dlouhá „rojovka“ a soustavný tlak našich barev. Nutno podotknout, že celou akci vymyslel a vypracoval bojovník Mates, který se ale těsně před pětkou zranil. Hans upravuje na poločasových 24:14.