RC Přelouč - RC Bystrc 7:37 (0:17)

Sestava :1. Horáček; 2. Revellet; 3. Vrána Jiří; 4.Smutný; 5. Votava; 6. Holeček; 7. Hodaň M.; 8. Opravil; 9. Jilčík; 10. Vrána P.; 11.Chaix; 12. Konečný; 13. Friedel; 14. Vrána Jakub; 15. Bačík;

Náhradníci : Calderoni; Navrátil; Hodaň Vl.; Havlíček; Spěvák; Trtílek; Kinter

Body: Votava 10(2P), Konečný 2(KPP), Vrána P. 5(P), Holeček 5(P), Bačík 5(P), Opravil 5(P), Havlíček 5(P)

V dalším kole 1. ligy jsme zavítali na hřiště do Přelouče. Tento tým bývá v domácím prostředí velmi nevyzpytatelný. Jádro mužstva tvoří zdatní čtyřicátníci, odklopeni mladým „potěrem“. Dlouholetý šéftrenér a přeloučský bard Václav Čermák je z pracovních důvodů mimo ragbyové dění, a tak se trénování před sezónou s chutí ujal Tomáš Blachut. Utkání sledoval poměrně početný dav skalních příznivců, jako vždy povzbuzující „vybraným jazykem“ páté cenové skupiny.
            Utkání začalo impozantně, kdy se hned v první minutě prosazuje individuálně Bleky a Hans trestá s následného kopu na 0:7 pro naše barvy. Hned za několik minut jsme se dvakrát po sobě dopustili na stejném místě offsidu, ale domácí kopáč Stýblo evidentně neměl svůj den, když se dvakrát zmýlil z poměrně dobré vzdálenosti i úhlu.
Ve 12. min Igor dobře atakoval po mlýnu domácí mlýnovou spojku, který tak odhodil míč pouze na zem do pětkoviště a pro Holdu už nebyl problém ho přiklepnout. Hans se z KPP nemýlil a zvyšuje na 0:12. V 19. min jsme sehráli pěknou kombinaci v autovém seřazení a následný tlak využívají naši rychlonozí útočníci, konkrétně se prosazuje Mik, 0:17.  Ve zbytku první půle upadla úroveň hry spíše do podrůměrných hodnot, z čehož pramenilo i několik zbytečných strkanic, ke kterým svojí velkou měrou přispěl i ne zcela objektivní sudí Milan Haitman. V nadstaveném čase prbvní půle položil Jakub pětku, kterou bohužel rozhodčí následně odvolal pro údajný předhoz, který mu signalizoval pomezní z druhé strany hřiště. Na ukazateli skóre tedy svítilo poločasových 0:17.
            Druhý poločas začal stejně jako první. Domácí upnuli svoji pozornost místo probíhajícího Vodiče na projíždějící Pendolíno a tak jim unikla Karlova souhra s Plachťákem, který položil svoji první pětku v zápase. Hans se bohužel z KPP netrefil… stav 0:22. Hned o 3 minuty později jsme precizně zahráli protlačovaný aut ve „22“ Přeloučských a podruhé v zápase se prosazuje Plachťák, který „propadl“ do pětkoviště a upravuje na 0:27. Dalším důležitým momentem bylo přísné vykázání Emilia, za což nás domácí potrestali svoji jedinou pětkou i s prokopem, kdy se jim podařilo přečíslit naši útočnou řadu. Stav 7:27.  V 73. min se prosazuje individuálně Vodič, kdy se mu podařilo prolnout po nepodařeném autu domácích a dosahuje tak svojí druhé pětky v utkání. Igor v pozici kopáče netrefil bránu a tak zůstalo 7:32.  Hned z další akce zachytil Mik dlouhý odkop domácích, prokličkoval obranou soupeře, předal rojníkům a po pohledné „rolované“ akci se zapsal do listiny pokladačů i Peťa Havlíček. Hans dnes opravdu neměl tradiční kopáčské štěstíčko a tak se mu nevyvedl ani tento KPP, zůstává 7:37.  Poslední minuta zápasu přinesla ještě „tradiční“ žluté vykázání notorického „hříšníka“ Havrana a nepochopitelně neuznanou regulérní pětku Toma na pozici křídla.
            Po zápase si tak mohl Paša (v doprovodu ženy Lenky) vychutnat svůj tradiční vítězný doutník a již studovat v mapě cestu do Vysočan na další utkání, tentokrát proti Pragovce.