RC Praga Praha - RC Bystrc 23:3 (5:3)

Sestava :1. Horáček; 2. Vrána Jiří; 3. Navrátil; 4.Tesař; 5. Votava; 6. Mann; 7. Hodaň M.; 8. Holeček; 9. Jilčík; 10. Vrána P.; 11.Spěvák; 12. Revellet; 13. Konečný; 14. Trtílek; 15. Bačík;

Náhradníci :

Body: Jilčík 3 (TK)

V předehrávce 9. kola KB 1. ligy jsme hostovali na půdě dosavadního lídra soutěže, pražské Pragovky. Vinou zranění či nemocí nás jelo bohužel jenom 17 a chybělo nám tak několik základních pilířů sestavy. Utkání se hrálo za aprílového počasí, kdy se střídalo slunce, déšť, silný vítr a dokonce i kroupy, což se dá shrnout třemi slovy hlavního zapisovatele Hanse…počasí na draka.
            Hned v první minutě jsme se nekoncentrovaností dopustili série nesložení na vlastní polovině, za což nás soupeř potrestal úvodní pětkou, naštěstí bez následného prokopu. Stav 5:0. Skalní domácí ultras si v čele s neúnavně povzbuzujícím
p. Medákem sen. začali mlsně mnout ruce v očekávání dalšího bodového přídělu. Opak byl ovšem pravdou. V dalším průběhu první půle se hra zcela vyrovnala a naopak naše barvy měli více ze hry, přičemž jsme se na dlouhou dobu usadili na polovině soupeře. Z několika tlačených moulů jsme vytěžili TK, který s ledovým klidem proměnil Igor a snížil ve 12. min na 5:3. Velká škoda že se mu stejně nevedlo hned o několik minut později, kdy zahrával TK z druhé strany. Na soupeřově polovině jsme se prosazovali zejména po kvalitních autech a také velkou bojovností. Když už se domácí dostali na naši polovinu, bylo to většinou za cenu dalekého kopu k následování. Domácím hodně chyběl „ostravský brousek“ Mádry, který se nechal v minulém kole zbytečně vyloučit. Skóre se do poločasu již nezměnilo.
            Druhou půli začala Praga podle očekávání náporem a soustředila se zejména na rojovou hru s neustálým nabíháním kolem chumlů. Hodně se nám podařilo dobrou obranou pochytat, bohužel jen za cenu TK, který ve 48. min proměnil reprezentant Čížek, stav 8:3. Ihned z výkopu jsme se dopustili velmi hrubé chyby, kdy kop sice  neuletěl pravidlových 10 metrů, ale my jsme nepochopitelně přestali hrát. Soupeřovi rojníci se řítili na osamoceného Trťu, který jednoho zastavil, ale na následný pokůpek už nedoběhl a pětkou nás trestá domácí Kudrna, stav 13:3.  Dalších 20 minut druhé půle bylo zcela vyrovnaných a k bezprostřednímu ohrožení pětkoviště se nedostalo ani jedno mužstvo, takže se hrálo ve středu pole mezi „22“. V 66. min nás domácí Medvědi zle sevřeli v obranné „22“, z čehož pramenil TK z výhodné pozice, ze které se bohužel nemýlil domácí kopáč Čížek. Upravuje na 16:3.  Již o dvě minuty později jsme se dopustili třetí významné chyby v utkání, která byla opět bez milosti potrestána. Po sérii odkopů přímo do rukou soupeře se domácí dostali zásluhou dalekého kopu do našeho pětkoviště, kde bohužel nikdo od nás již nezbyl, a tak nebyl pro domácího Kudrnu problém lehce přiklepnout míč. Následoval  KPP, který z lehké pozice proměňuje Čížek, stav 23:3.  Posledních deset minut jsme vrhli poslední zbytky sil do útočných manévrů a dostali se dvakrát velmi blízko skórování. Nejdřív Oťas provedl pěkný překop přes obranu soupeře do volného prostoru, ale při následném ataku měl místo zvednutí míče raději volit neragbyový pokop po zemi přímo do pětkoviště a pokusit se přiklepnout. Druhou obrovskou šancí druhé půle byla individuální akce Holdy, který se z pozice vazače dostal skoro dva metry před pětkoviště, kde mu ovšem chyběl větší klid v koncovce a skóre se tak už nezměnilo.
            Dle „papírového“ rozložení sil by leckdo před zápasem podobný výsledek asi bral, ale vzhledem k průběhu celého utkání a hlavně první půle se můžeme zlobit jen sami na sebe pro tři hloupé chyby, které nás stáli lepší výsledek a možná by u Rokytky došlo i k velkému překvapení. Zápas odřídil s velkým přehledem Tom Breburda, na čarách mu asistovali nestor českých rozhodčích Borovian a „sudí v sukních“ Radka Waitová.