RC Mariánské Hory - RC Bystrc 21:10 (8:0)

Sestava: 1. Navrátil; 2. Vrána Jiří; 3. Calderoni; 4. Votava; 5. Hodaň Vl.; 6. Jilčík; 7. Anderle; 8. Opravil; 9. Chaix; 10. Vrána Pavel; 11. Konečný; 12. Revellet; 13. Friedel; 14. Kinter; 15. Bačík;

Náhradníci: Horáček, Havlíček, Hodaň M., Krejčí, Čepelák

Body: Calderoni 5(P), Opravil 5(P)

Dvojutkání o 3. místo 1. KB ligy nás poslalo k prvnímu zápasu na půdu soupeře do Ostravy, kde jsme se střetli s týmem Mariánských hor. Domácí Sokoli nastoupili v základní sestavě i s žijící ragbyovou legendou Karlem Bambikem Ševčíkem, který dokáže svůj tým vždy vyhecovat ke kvalitnímu výkonu a tak předzápasové prognózy slibovaly poměrně vyrovnané utkání.

Z obou stran b la vidět od začátku spíše bojovnost a zdravá agresivita na úkor technického pojetí hry. Bojovalo se tak především mezi oběmi dvaadvacítkami. První měl možnost otevřít skóre utkání Hanz z TK přímo proti háčku. Bohužel trestuhodně minul a jako by tak určil ráz celému zbytku utkání. Domácí brzy pochopili, že jsme k utkání nepřistoupili jako ke klasickému ligovému utkání, čím dál více začínali zlobit a postupně nás tlačit na naši polovinu. Ve 20. minutě se prosadil z TK domácí kopáč Selig, zahrávající tyto standardní situace netradičně levou nohou, 3:0. Hned vzápětí se prokličkoval přes naši nesoustředěnou obranou linii domácí Podroužek a upravil na 8:0. Kop po pětce naštěstí nebyl úspěšný a tak se šlo do kabin za poločasového výsledku 8:0. A to je třeba ještě podotknout, že domácí měli v první půli 2 vykázané hráče na 10 minut za hru proti pravidlům.

Ve druhé půli jsme začali náporem ve snaze o zdramatizování zápasu. Bohužel jsme místo skórování obdrželi další body tentokrát z trestného kopu nařízeného za offside, stav 11:0. Když už to začínalo vypadat, že je pětkoviště domácích doslova zakleté, skóroval tradiční „kladač“ Vodič. Následný kop provedený Hanzem nebyl úspěšný a tak zůstává rozdíl šestibodový, 11:5. Netrvalo však dlouho a rozhodčí Šustek nás opět trestá zbytečným TK, který byl opět precizně zahraný domácím kopáčem, stav 14:5. Ve zbytku utkání se domácí Sokoli soustředili na obranu a narušovali naše útočné akce již na své polovině. Z naší strany se v tomto herním období jednalo spíše o marné pokusy bez nápadu vymyslet finální přihrávku. Pár minut před koncem jsme místo bodování přišli zbytečně o míč, který domácí dlouhým kopem přestěhovali až za naše křídlo, které bylo nuceno kop uklidit do autu přímo u našeho pětkoviště. Domácí nikým neatakovaní rychle vhodili a lehce skórují i s následným kopem, stav 21:5. Do konce zbývalo jen asi dvě minuty a tak bylo více než jasné, že utkání do vítězného konce nepřivedeme a tak se alespoň Emiliovi podařilo pětkou zkorigovat výsledek na konečných 21:10. Do odvety to není nehratelný rozdíl ve skóre, jenom je třeba chytit začátek a bodové manko smazat co nejdříve.