RC Mariánské Hory - RC Bystrc 24:31 (14:21)

Sestava :1. Horáček; 2. Mann; 3. Odehnal; 4.Tesař; 5. Fiala; 6. Jilčík; 7. Hodaň M.; 8. Opravil; 9. Čepelák; 10. Vrána P.; 11.Spěvák; 12. Revellet; 13. Konečný; 14. Vrána Jakub; 15. Bačík;

Náhradníci : Navrátil; Havlíček; Luňák M.; Trtílek; Kinter;

Body: Konečný 11(P, 3 KPP), Hodaň M. 10(P), Odehnal 5(P), Vrána P. 5(P)

Ve 3. kole jsme hostovali na hrišti Sokolu z Mariánských hor. Hrálo se na náhradním hrišti v Ostrave-Porube, nebot Ostravané provedli ve svém "dolícku" kompletní rekonstrukci travnaté plochy a nový pažit bude pokrten až na jare roku 2007. Domácí vedeni charismatickým koucem Bambiquem jsou v domácím prostredí velmi nebezpecným týmem, schopni potrápit kterýkoli prvoligový mancaft. V soucasné dobe jsou navíc posíleni o nekolik hrácu extraligového Vyškova. Do duležitého utkání zasáhlo nekolik našich talentovaných mladíku, kterí by se do nekolika let meli stát základními kameny našeho mužstva a jsou tak príslibem do budoucnosti.

Utkání zacalo z naší strany tradicne nervózne a hra nebyla príliš oku lahodící. Moc nám také nepridalo, že se zacátek zápasu posunul o 10 minut, nebot chybely hrací balony. Zpocátku jsme se snažili válcovat soupere rojovými akcemi, což se nám sice darilo, ale vetšinou to koncilo technickou chybou. V 16. min jsme vypracovali velmi pohlednou akci, pri níž roj provedl 3 fáze, míc šel do útoku, pak prehoz na Dulyho, který krásným pokopem vyzval ke skórování Hanse a ten se nemýlil ani z následného kopu, stav 0:7. Hned z výkopu soupere velmi nebezpecne zaútocil stredem hrište talentovaný Martin Hodan, prošel obranou soupere, ale jen jeho herní mladická nerozvážnost mu zabránila v presnejší finální prihrávce na Vodice, který by už šel rovnou do petkovište. Místo zvýšení vedení prohráváme o nekolik minut pozdeji na puli soupere aut a po odkopu Ostravy jsme se dopustili v zadní útocné rade velké hrubky, po které nás domácí trestají položením i následným prokopem, stav 7:7. Ihned z výkopu jsme zvrátili vedení na naši stranu, kdy si do útoku krásne zabehl Martin Hodan a položil tak svojí první soutežní petku. Hans se z následného kopu nemýlil, 7:14. Vedení nám bohužel vydrželo ctyri minuty, kdy jsme se pred petkovištem místo odkopu dopustili opet školácké chyby. Domácí nás následne prekvapili rychle rozehraným TK a položili kousek od "klacku". Domácí kopác Sellig, ac je levonohý tak levák rozhodne není, a proto bylo opet srovnáno, tentokrát 14:14. O tri minuty pozdeji došlo k velmi nepríjemnému zranení Mitona, kerý místo do petkovište putoval v péci místních lapiduchu do nemocnice s velmi vážným zranením. V nadstaveném case první pule zahráli Bleky s Dulym falešný kríž a dosáhly pekné petky, kterou ješte zvýraznil Hans na polocasových 14:21.

Do druhé pule jsme vstoupili s cílem odskocit domácím co nejdríve na vyšší rozdíl, aby se jim težko obracel vývoj zápasu. To se nám podarilo hned ve 48. minute, kdy obranu domácích doslova obehl Bleky a pokládá na praporek. Hans se tentokrát zmýlil, zustává 14:26. V 51. minute byl po zásluze vyloucen druhoradník domácích za zákerný faul, což jsme hned potrestali. Náš roj predvedl necekane krásnou rojovku po autu na puli soupere a ve skrumáži hrácu se prosadil další mladík Bebinko Odehnal, který také zaznamenal první petku v seniorské kategorii. Hans kop prekvapive nepromenil, zustává 14:31. Kdo by cekal, že se domácí položí a skóre bude narustat jen na naší strane, ten by se šeredne zmýlil. V 70. minute prišel na plac na post mlýnové spojky domácí trenér Bambiq, aby pozvedl výkon domácích barev. Tento nenápadný muž, v Bystrci dríve zbožnován, dnes nenáviden, zavelel do útoku a sám po dvou minutách na hrišti dosáhl petky prímo pod hácko. Ostravský kopác se málokdy mýlí, koriguje na 21:31. Zbytek zápasu se odehrál vetšinou na naší pulce, kde jsme se soustredili zejména na kvalitní defenzívu, který byla prekonána souperem pouze jedenkrát (minutu pred koncem) za cenu TK. Stav 24:31 tak zustal až do konce utkání. Utkání sledovalo asi 100 diváku, 10 opilých chacharu a tradicní verní vyslanci jihomoravské metropole Paša+Lenka.