RC Lokomotiva Olomouc - RC Bystrc 15:34 (5:13)

Sestava : 1.Horáček; 2. Vrána Jiří; 3. Calderoni; 4. Tesař; 5. Votava.; 6. Holeček.; 7. Anderle; 8. Opravil; 9. Jilčík; 10. Konečný; 11.Trtílek; 12. Revellet; 13. Chaix; 14. Kinter; 15. Bačík;

Náhradníci : Navrátil; Smutný; Hodaň M.; Havlíček; Luňák M.; Spěvák; Šťáva

Body: Opravil 15 (3xP), Konečný 9 (3xKPP,1xTK), Jilčík 5 (P), Vrána Jiří 5 (P)

Ve druhém jarním utkání jsme hostovali na "horké půdě" RC Olomouc, která je v domácím prostředí velmi nebezpečná a chtěla odčinit jednoznačnou prohru z prvního vzájemného zápasu. Olomoučtí nastoupili v nejsilnější možné sestavě, tedy i se čtyřmi oporami, které ještě donedávna oblékali naše oranžovočerné barvy. Naše výprava se rovněž nenechala co do počtu zahambit a tak jsme k utkání přijeli se 26 hráči, což už dlouho opravdu nebylo, a to ještě nehráli takové zraněné opory jako Bleky, Jakub, Milton, a další.

Hned po výkopu jsme se začali prezentovat poměrně zodpovědnou hrou, na rozdíl od výbuchu z minulého kola proti Ostravě a tak úvodní minuty patřily naším barvám. Usadili jsme se na polovině soupeře a drželi tak domácí v ofenzivním zámku. Bohužel se nám nepodařilo vyjádřit aktivitu bodově a tak se osmělili i domácí a dostali se v 10. min na naší polovině ke dvěma nebezpečným akcím, kterým tradičně předcházely naše technické chyby. V 15. min předvedl náš roj ukázkovou akci, kdy souvislým tlakem urazil asi 40 metrů hřiště, bohužel jsme si nechali vzít míč těsně před pětkovištěm a Olomoučtí se osvobodili dlouhým odkopem do bezpečí. Ve 22. min předvedl Havran kvalitní defenzívu a po zisku míče nahrál Kinťovi, který získal území dlouhým únikem. Po následném autu na "22" soupeře se podařila našemu roji kvalitní rojovka a Vodič otevřel skóre kousek od praporku, následný KPP byl neúspěšný, vedeme 5:0. Hned po výkopu a dalších dvou technických chybách v našich řadách, byl nařízen volný kop na naší "22", čehož využil rychlým rozehráním domácí mlýnová spojka Poledna a poté křídlo Olomouce pokládá "na praporek". Naštěstí to bylo bez KPP a tak je vyrovnáno 5:5. Ve 30 min jsme rychle rozehráli TK, který pak rozhodčí posunul o 10 metrů, a tak měl Hanz lepší pozici pro následný kop, který s přehledem proměnil, vedeme 5:8. O pět minut později jsme se opět usadili pár metrů před brankovištěm soupeře a využili následného mlýnu k další pětce, kterou dával opět Vodič. Poločasový stav byl 5:13 pro naše barvy.

Druhou půli jsme začali opět hrou na polovině soupeře a byly aktivní zejména při standardních situacích. Ve 46. minutě jsme volili TK do autu a po následném soustavném tlaku roje skóroval Igor po spolupráci s Vodičem, těsně u praporku. Hans se z těžké pozice nemýlil a upravil na 5:20. Za okamžik nás ovšem na druhé straně potrestal z TK domácí Pikaču a koriguje na 8:20. Další úsek hry se odehrával zejména mezi oběma "22" a oba týmy se soustředili na kvalitní bránění. V 75. minutě se pětkou prosadil středem Havran, opět po velmi kvalitní rojové akci a Hans potvrdil z poměrně jasné pozice na bezpečný rozdíl 8:27. Ve druhé minutě nadstaveného času se prosadil individuálně domácí Pikaču pětkou pod háčko i následným kopem a koriguje tak na 15:27. Ve zcela poslední akci utkání se ještě prosadil po velkém rojovém tlaku "kanonýr" Vodič a Hans uzavřel následným kopem účet zápasu v poměru 15:34 pro náš tým.

Utkání to bylo poměrně kvalitní a bojovné z obou stran, škoda že jsme se nevyvarovali tradičních technických chyb a individuálních selhání. Zápas rozhodl především neúnavnou prací náš roj, ale i útok se nenechal zahambit zejména kvalitní obranou, neboť moc míčů z roje tentokrát nedostal. Dík patří všem co jeli. Delegát zápasu vyhodnotil jako nejlepší hráče Vodiče s Hansem, za domácí potom duo Poledna a Pikaču.