RC Bystrc - SK Zlín 55:0 (26:0)

Sestava :1. Horáček; 2. Vrána Jiří; 3. Navrátil; 4.Tesař; 5. Smutny; 6. Mann; 7. Hodaň Vl.; 8. Opravil; 9. Jilčík; 10. Vrána P.; 11.Vrána J.; 12. Revellet; 13. Friedel; 14. Trtílek; 15. Konečný;

Náhradníci : Spěvák; Čepelák; Luňák M.; Havlíček; Hodaň M.;

Body:

V posledním domácím utkání kalendářního roku jsme hostili na našem stadionu u Svratky tým zlínských Ševců. Tento tým podává v letošní sezóně velmi vyrovnané a kvalitní výkony, proto jsme byli před utkáním velmi ostražití a soustředění. Počasí 3°C a stav hrací plochy pokryté sněhem nebyly příliš ragbyové, přesto se našemu malému-velkému správci podařilo vše velmi kvalitně připravit a tak mohl sudí Tomáš Habrda fouknout do píšťalky a zahájit utkání.
Úvod zápasu se nesl ve znamení seznamování se z hrací plochou a koordinací vlastního pohybu. Oba týmy se zpočátku snažily získávat území dlouhými kopy k následování a donutit tak soupeře na jeho polovině k technické chybě. Ta přišla na naší polovině již v 6. minutě utkání a z následného TK ze 40m se pokusil zlínský hráč bodovat. Kop byl neúspěšný a málokoho asi v tu chvíli napadlo, že to byla první a zároveň poslední šance zlínských ke skórování. Ve 13. min jsme měli pro změnu my šanci na 3 body z TK, ale Igor se z levé strany mýlil. O pár minut později jsme zahráli ve „22“ soupeře protlačovaný aut, a Vodič se s míčem na prsou zastavil až v brankovišti. Hans z následného kopu neskóroval, zůstalo 5:0. Ve 23. min se opakovala stejná bodová situace a skórujícím byl opět Vodič. Z následného kopu zvýšil Igor vedení na 12:0. Hned o minutu později rozehrál Bleky rychlý TK a prokličkoval jako zajíc nepřipravenou obranou hostů a dává přímo pod branku. Následný kop z výhodné pozice Igor zodpovědně proměňuje, stav 19:0.  I v dalších okamžicích jsme měli taktovku zápasu plně ve svých rukou a útočili všemi možnými způsoby do děravé zlínské obrany. Ve 36. min zahrál Bleky na Dulyho krátkou přihrávku „do díry“ a „galský kohout“ v našem dresu pokládá za háčkem. Následný kop nebyl pro Igora problémem a upravuje tak poločasový výsledek na 26:0.
Pauzu strávily oba mančafty netradičně v kabinách. Druhou půli jsme začali opět tlakem na půli soupeře a po krásné akci Vodiče s Matesem dosahuje pětky Jakub. Igor se z následného kopu mýlil, zůstává 31:0. O 6 minut později zahráli rojníci 3 pěkné fáze, míč šel přes Blekyho do útoku, kam si zaběhl Igor a pokládá. Následný kop sám proměňuje a zvyšuje na 38:0.  Trenéři přeskupili řady a nechali zahrát všechny hráče z lavičky. Na 10 minut se hra vyrovnala, neboť si šel za žlutou kartu „odpočinout“ tradiční hříšník Havran. V 65. min předvedli rojníci pohjlednou akci a 5 jich „propadlo“ do pětkoviště, přičemž pětka byla připsána po zásluze Vodičovi. Následný kop Igor s přehledem proměnil a zvýšil na 45:0. V 73. min provedl Oťas fotbalový pokop po zemi a dobíhající Vodič skluzem po břiše završil svůj skvělý výkon čtvrtou položenou pětkou.  Igor se z následného kopu netrefil, zůstává 50:0. Celkový účet zápasu uzavřel pětkou střídající Martin Hodaň, který si zaběhl do útoku a v přečíslení 2 na 1 sám skóroval. Následný kop z pravé strany Igor bohužel neproměnil, takže zůstal celkový výsledek 55:0.
            Za daných podmínek byl výkon celého mužstva poměrně kvalitní a věřím, že jsme alespoň částečně rozehřáli několik desítek prokřehlých diváků, mezi kterými vynikali především berlemi šermující Milton a hlas jako zvon patřící Konzisovi.
            Nyní nás čekají 2 poslední utkání v Praze proti Juridice a béčku Slávie.