RC Bystrc - SK Zín 17:13 (5:7)

Sestava :1. Kornia; 2. Navrátil; 3. Horáček; 4. Votava.; 5. Smutný; 6. Jilčík; 7. Anderle; 8. Opravil; 9. Chaix; 10. Luňák M.; 11.Trtílek 12. Revellet; 13. Friedel; 14. Kinter; 15. Bačík;

Náhradníci : Mann, Havlíček, Hodaň M., Hodaň Vl., Čepelák, Šťáva, Novotný

Body: Kinter5(P), Opravil 5(P), Bačík5(P), Jilčík 2(KPP)

V odvetném utkání play-off KB ligy jsme přivítali Zlín na našem hřišti u Svratky. Do zápasu jsme vstupovali s vědomím manka 9 bodů, které jsme si dovezli z prvního utkání na hřišti soupeře.
V sestavě chybělo opět spousta lidí, ať už ze zdravotních či zcela jiných, podivných či nepochopitelných důvodů, přesto na zelený pažit nastoupilo 15 domácích borců odhodlaných zvrátit vývoj celé série a možná i osudu. Po úvodním „seznamování“ jsme se dopustili na půli hřiště chyby v obraně a zlínští se dostali sérií přihrávek za naši obranu, přičemž volili taktický překop do pětkoviště k následování. Naši zadní hráči tam byli sice dříve než dotírající soupeř, nezalehli ovšem míč a tak nebylo pro Zlínské nic snazšího než dosáhnout úvodní pětky i s prokopem, prohráváme 0:7. Úvod body soupeře nás „nakopli“ k větší aktivitě, kterou jsme korunovali pětkou na praporek, skórujícím byl Kinťa. V roli suplujícího kopáče se představil Igor, který byl z KPP z těžkého úhlu neúspěšný, stav 5:7. I když jsme hosty ve zbytku první půle zcela zatlačili na jejich polovinu, ke kýženému bodovému efektu to nevedlo a tak se poločasové skóre zastavilo na stavu 5:7, přestože byly hosté oslabeni po ŽK o jednoho hráče v poli.

Druhou půli jsme začali oproti první dobře a již ve 43. min pokládá Vodič těsně k háčku po protlačeném maulu. Duly v roli druhého suplujícícho kopáče se bohužel taky zmýlil a vedeme v této chvíli pouze o 3 body, tedy 10:7. Za zmínku stojí fakt, že se tradiční kopáč Hans tohoto utkání nezúčastnil a v době našeho důležitého utkání si bohužel plnil reprezentační povinnosti na zcela bezvýznamném turnaji sedmiček, v nesmyslně oslabeném výběru, který porazil pouze „ragbyového trpaslíka“ z Lucemburska. Nechť si o tom každý udělá vlastní „obrázek“.

V 56. minutě jsme se dopustili přestupku proti pravidlům na vlastní „desítce“ a kopáč hostů Kotík se trefil bohužel přesně, vyrovnává na 10:10. V té době jsme pro změnu my hráli o jednoho muže v poli méně, neboť byl za zdržování hry vyloučen Kinťa. O deset minut později byl na nás opět nařízen TK a kopáč hostů měl svůj den, upravuje na 10:13. Vše již vypadalo poměrně špatně, přesto ještě Vodič zdramatizoval pětkou po samostatném úniku vývoj zápasu a z následného KPP se úspěšně přidal i Igor, stav 17:13 pro naše barvy. Závěrečných 10 minut včetně nastavení bylo ještě hodně dramatických a pětka v brankovišti Zlína doslova visela na vlásku. Dokonce byla opět udělena na každé straně žlutá karta. Přesto se nám nepodařilo se závěrečného tlaku pětky dosáhnout a tak se z postupu radoval překvapivě náš soupeř z Valašska.

Série to byla velmi vyrovnaná, přesto je třeba sportovně uznat, že si Zlínští postup přeci jen o trošku více zasloužili, neboť měli větší touhu vítězství a mnohem lepší nasazení. Nezbývá tedy nic jiného než pogratulovat soupeři a popřát mu, aby v baráži extraligový tým co nejvíce potrápil.