RC Bystrc - RC Přelouč 14:14 (14:14)

Sestava : 1.Navrátil; 2. Vrána Jiří; 3. Horáček; 4. Votava; 5. Smutný; 6. Hodaň Vl.; 7. Holeček; 8. Opravil; 9. Čepelák; 10. Konečný; 11.Trtílek; 12. Friedel; 13. Spěvák; 14. Kinter; 15. Bačík;

Náhradníci : Calderoni; Kornia; Havlíček; Mann; Anderle; Vrána P.; Šťáva;

Body: Konečný 9 (1xP,2xKPP), Spěvák 5 (P)

Ve 13. kole KB 1. ligy jsme přivítali v našem ragby klubu hráče Přelouče. Soupeř prošel po dlouhé řádce let částečnou generační obměnou a mladí hráči vhodně doplnili kádr těch zkušenějších. Utkání bylo od začátku plné nepřesností, technických chyb na obou stranách, a zbytečné eskalace napětí, které bylo dáno herním pojetím Přeloučských, kteří úmyslně zabraňovali ve hře zaleháváním míčů ve skrumážích, takže se nehrálo příliš pohledně. Přesto jsme se ujali vedení pětkou po akci útoku, kdy pokládal Hans a následného KPP se také ujal na výbornou, ve 20. minutě vedeme 7:0. Neuběhly však ani 3 minuty a hráči Přelouče pokládají na praporek po chybě rváčků kolem mlýnu. Kopáč hostů se z těžkého úhlu nemýlil a vyrovnává na 7:7. V dalším průběhu prvního poločasu jsme se stále snažili tvořit hru, ale akce většinou končili technickou chybou, nebo úmyslným držením míče ve skrumáži od hráčů hostů, které rozhodčí Habrda zcela ignoroval a nechal tak postupně propukat větší či menší napětí v jednotlivých skrumážích. Přesto jsme se ve 30. minutě opět ujali vedení po pěkné akci útoku, kdy byl autorem položení Cvety a z KPP byl Hans opět bezchybný, vedeme 14:7. Bohužel jsme se nevyvarovali hrubky hned po výkopu, kdy útočníci doslova darovali míč soupeři a hosté opět trestají pod branku i s následným prokopem. Stav 14:14. V dalším průběhu první půle se již nic zvláštního nestalo, s výjimkou fyzického ataku ze strany jednoho hráče hostů, který atakoval Hanse zcela bez míče. Naštěstí se vznikající potyčku podařilo včas rozehnat. Typickým obrázkem první půle byl náš tlačený maul, kdy jsme měli míč zcela pod kontrolou, ale hráč hostů přiběhl z naší strany a skládal posledního v chumlu, případně úmyslně bortil postupující formaci…podobný obrázek se snad nevidí ani u mladších žáků. Poločas tak skončil remízou 14:14.

Druhou půli jsme začali náporem, ale bohužel se nám hned zkraje nepodařilo dosáhnout bodového efektu. Ve 45. minutě hrál jeden hráč hostů opět proti pravidlům ve skrumáži na naší straně a tak byl zcela v souladu s pravidly pošlapán. Načež se jeden z přeloučských hráčů vrhl pěstmi na naši mlýnovou spojku a vyvolal tím hromadnou potyčku obou týmů, po níž kapitán hostů oznámil rozhodčímu, že jeho tým již nebude pokračovat v zápase a tak byl sudí Habrda nucen předčasně ukončit utkání, o jehož výsledku rozhodne STK. Dodatečně byli hlavním rozhodčím vyloučeni dva hráči hostů a náš Bleky.