RC Bystrc - RC Mariánské Hory 6:16 (6:6)

Sestava : 1.Kornia; 2. Vrána Jiří; 3. Horáček; 4. Tesař; 5. Havlíček.; 6. Hodaň M.; 7. Mann; 8. Opravil; 9. Jilčík; 10. Vrána P.; 11.Trtílek; 12. Revellet; 13. Friedel; 14. Konečný; 15. Bačík;

Náhradníci : Holeček; Navrátil; Smutný; Anderle; Spěvák; Šťáva

Body: Konečný 6 (2xTK)

Příběh o premiéře v nových dresech, která se "tak trochu" nepovedla…

Děs, hrůze, utrpení, prohra beze cti … tato malá troška slov bohatě stačí k rekapitulaci ragbyového dění, které se z naší strany událo při prvním jarním vystoupení proti celku z Mariánských Hor. Předzápasové předpoklady hovořily poměrně jasným písmem… s Ostravou jsme 16 let neprohráli, měli jsme kompletní tým se sedmi náhradníky oproti hostům, kterých bylo celkem jen 17, máme za sebou velmi "výživnou" zimní přípravu, hráli jsme ve zcela nových dresech za slunného počasí a za početné divácké podpory, atd.

Skutečnost byla ovšem trochu jiná. K úspěchu hostům stačilo bojovat, mít průměrného kopáče (vracejícího se po operaci zad) a na postu zadáka zkušeného veterána - internacionála. Naše řady se dají shrnout asi takto… Roj - tragický, Útok - směšný. Utkání jsme začali velkým náporem a hned v první minutě využívá Hans nařízený TK kopem na bránu a ujímáme se vedení 3:0. Za další 3 minuty to bylo již 6:0, kdy se opět Hans prosadil TK z takřka stejné pozice a navíc byl na 10 min vykázán hostující hráč Hubert Skřek. V tuto chvíli si asi všichni již mysleli, že je o soudu utkání rozhodnuto a že se soupeř snad porazí sám. Opak byl ovšem pravdou a naopak Ostravané zaveleli k obratu, který trval v podstatě až do konce utkání. Po sérii špatných odkopů dostali hosté výhodu TK z "22" a hostující Šlosárek se nemýlil a koriguje na 6:3. Navíc se zranil na útokovce Bleky a dostali jsme se pod tlak. Ve 20. minutě se kopáč hostů opět nemýlil a vyrovnává skóre na 6:6. Zbytek první půle se odehrál buď na naší polovině, kde jsme se museli soustředit výhradně na obranu a když už jsme se osvobodili odkopem, většinou byl nepřesný a tak nám ho soupeř hned vracel. Poločas 6:6.

Druhou půli jsme začali opět náporem a drželi soupeře poprvé a naposled přikovaného v jejich "pětimetrovce". Když už to vypadalo slibně a po sérii tlaků chyběla asi metr ke skórování, končila akce technickou chybou roje, ztrátou míče, nebo stál útok velmi plitce a soupeř nás snadno pokryl. Ve 48. minutě jsme se dopustili na půli zbytečné ztráty míče a soupeřův útočník byl zastaven Mikem až těsně před brankovištěm za cenu faulu. Hosté se rozhodli z TK pro kop na bránu a ujali se vedení 6:9. V 56. minutě jsme se dopustili klíčové chyby v útoku, kdy ostravský hráč vystihl naši nahrávku a nikým neatakován únikem přes celé hřiště dosáhl pětky. Následný KPP už byl jen formalitou a nejednou jsme prohrávali již 6:16. Zbytek zápasu se nesl v duchu našich velkých nepřesností a trapné snahy o vymyšlení něčeho ragbyově kloudného, ať už v roji, nebo v útoku. Hostům stačilo v klidu bránit a zodpovědně hrát statické situace. Krize v roji byla natolik veliká, že v celé druhý půli jsme nevyhráli ani jeden vlastní mlýn a útok si nehodil ani jednu přihrávku v "hlubokém" postavení. Hvizdem nás zachránil až rozhodčí Bednařík, který ukončil tuto jarní bystrckou bídu a trápení (doufejme že byla první a zároveň poslední) s výsledkem 6:16 v náš neprospěch. Nezbývá než pogratulovat soupeři k sympatickému a bojovnému výkonu, dát se dohromady, zapomenout na výpadek, připravit se co nejlépe na příští utkání na hřišti Olomouce a odčinit tuto neragbyovou sobotní blamáž.

LZE PROHRÁT S JAKÝMKOLI SOUPEŘEM, LZE PROHRÁT ZA URČITÉ SITUACE I DOMA, LZE PROHRÁT SE STÁLE SE LEPŠÍCÍ OSTRAVOU……. NELZE OVŠEM ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ PROHRÁT BEZE CTI A BEZ NÁZNAKU BOJOVNOSTI, JAKO TOMU BYLO BĚHEM UTKÁNÍ!!! KAŽDÝ BY SE MĚL NAD SEBOU SAMÝM ZAMYSLET A ZNOVU SI UVĚDOMIT, ŽE JE ČEST NOSIT ORANŽOVO-ČERNÝ BYSTRCKÝ DRES A ZAČÍT PODLE TOHO PRACOVAT PRO TÝM!!!

Zápas byl DK kontumován 15:0 v náš prospěch. Vyjádření DK