RC Bystrc - RC Lokomotiva Olomouc 40:0 (7:0)

Sestava :1. Vrána Jiří; 2. Revellet; 3. Horáček; 4. Tesař; 5. Votava.; 6. Jilčík; 7. Mann; 8. Opravil; 9. Čepelák; 10. Vrána P.; 11.Spěvák; 12. Konečný; 13. Friedel; 14. Trtílek; 15. Bačík;

Náhradníci : Holeček; Calderoni; Navrátil; Hodaň Vl.; Hodaň M.; Novotný; Chaix

Body: Konečný 10 (5KPP), Vrána P. 10(2P), Mann 5(P), Opravil 5(P), Horáček 5(P), Chaix 5(P)

V utkání 4. kola 1. ligy jsme sehráli utkání proti mančaftu z Olomouce. Hrálo se za ideálních klimatických podmínek (slunečno). Křest ohněm si prožil pro bystrcké fans ne příliš známý rozhodčí Habrda, který nakonec zvládl utkání s bravurou. Zápas měl pro několik hráčů hostí pikantní nádech. Pět z nich totiž dříve působilo v našich službách a tak se dal očekávat poměrně vyhecovaný zápas. Z výše zmíněné pětice dorazili na všesportovní areál do Bystrce pouze 2 z nich a na hře soupeře to bylo znát.

Utkání bylo z naší strany hned od první minuty zbytečně nervózní. Hrálo se ve středu pole a hra byla z obou stran nemastná-neslaná. Když už se dostal míč do útoku, tak akce většinou končila dobrou obranou Olomoučanů, nebo naší technickou chybou. Za zmínku stojí tedy pouze nebezpečná akce Blekyho, který si zaběhl do útočné řady a byl složen doslova několik centimetrů před pětkovištěm soupeře. Ve 25. min byla urputná obrana soupeře konečně prolomena, kdy se prosadil kolem praporku třetiřadník Manny. Následný kop Hans s přehledem proměnil a vedli jsme 7:0. Jinak by se dala první půle charakterizovat jako celkově nepěkná, nečistá. Hosté urputně bojovali za uhájení svého brankoviště a na naší půli se často nedostávali. Oranžovo-černé barvy bojovali spíše sami se sebou a každý se na hřišti doslova hledal.

Druhou půli jsme začali o poznání lépe a od první minuty sevřeli soupeře na jeho půli. Hra sice stále nebyla příliš pohledná, ale oproti první půli vyjádřená alespoň bodově. Ve 44. minutě se dostal na hřiště věčně mladý ragbysta tělem i duší Muňál a hned v 46. minutě vypracoval pěknou akci, po které skóroval Bleky. Hans opět prokopl, stav 14:0. V 51. min po sérii odkopů obou mužstev se ujal míče Vodič a pětkou proměnil svoji typickou akci za obranu soupeře. Hans se poprvé a naposled v utkání "zmýlil", stav zůstává 19:0. V 58. min se prosazujeme rojem, kdy po několika pěkných fázích proskakuje chytře do pětkoviště soupeře zkušený rojník Mates a po Hansově kopu vedeme již 26:0. V této fázi utkání máme hru zcela pod kontrolou. V 73. min se prosazují společně Hans s Yannickem proti obraně pěti hráčů soupeře a francouzský legionář pokládá svoji první pětku na hřišti u Svratky. Hans proměňuje následný kop a rázem je skóre již 33:0. V nadstaveném čase druhého poločasu se ještě prosazuje Vodič středem hřiště a vybízí k položení poslední pětky Blekyho kousek od háčka. Pozice následného kopu nečiní Jeníkovi z Oujezda nejmenší problém a uzavírá účet zápasu na kulatých 40:0. Věřme, že jsme si druhou půlí udobřili všechny ortodox fans a vylepšili tak dojem z prvního poločasu. V dalším utkání hostujeme 21.10. na půdě částečně omlazeného týmu Přelouče.