MLADŠÍ ŽÁCI RCB NA PRVNÍM TURNAJI

První turnaj mladších žáku se konal v Olomouci za účasti týmu Vyškova, Mariánských hor, Dragonu Brno, Zlína, Havířova a našeho RC Bystrc. Naši nejmladší hráči hájící dres RC Bystrc tedy absolvoval první z šesti plánovaných jarních turnajů. V turnaji hráči odehráli 5 střetnutí. V našem týmu hráčů do 13 let odehráli svá první ragbyová utkání v životě 4 nový hráči : Tomáš Tunka, Alexandr Fanta, Herrmann Adam a Vrána Jakub. I když to byla pro všechny naše hráče velice těžká utkání, tak jejich bojovnosti si povšimnuli i ostatní trenéři týmu a osobně přišli hráčům vzdát poklonu. Výsledky jednotlivých utkání pro nás nejsou až tak důležitá, protože většina našich hráčů patří věkem spíše k těm mladším a měření sil s o rok i dva staršími hráči jsou na konečném skóre jednotlivých utkáních samozřejmě znát.

Jednou z nejdůležitějších ragbyových dovedností je umění skládky. Obranná činnost, ke které je velice důležitá odvaha samotného hráče a také technika provedení. Skládka jako důležitá obranná činnost v ragby je jednou ze slabších stránek nejen u našich nejmenších hráčů, ale i hráčů dospělých. Před samotným turnajem jsme si tedy našem týmu U13 RC Bystrc vyhlásili soutěž o nejlepšího „skládače“. Všichni naši hráči se s odvahou pouštěli do jednotlivých soubojů s protihráči. Nejlepším skládačem se stal Durkalec Jakub s osmi skládkami v turnaji. Ani ostatní hráči nezaostali a snažili se ze všech sil.

Všem hráčů patří dík a obdiv trenérů (Tomáš Krejčí, Ivan Elzner) a rodičů, kteří s námi absolvovali první jarní turnaj mladších žáku U13 v Olomouci.

tym-bystrce-v-olomouci.jpg

Další turnaj dle níže přiloženého programu se bude konat 30.4. 2011 ve Vyškově.

Tomáš Krejčí
séftrenér RCB

Pozvánky

Naši partneři

HT Group s.r.o.- Průmyslové podlahy
ASEC - Elektrosystémy s.r.o
Brno - město
JASO CASH AND CARRY
JASO - DISTRIBUTOR
Krby Morava
Sakret
Sun Drive

Tabulka 1.ligy ragby 16/17

Tým U B
1. Vyškov B 3 15
2. HavĂ­řov 4 14
3. Bystrc 3 10
4. ZlĂ­n 4 7
5. Mar. Hory 3 6
6. Dragon B 4 6
7. Olomouc 3 5