Ragby Tour Chorvatsko 2009 - mladí ragbisté bystrce na cestách

Po úspěšném skončení ragbyové sezóny 2008/2009 se klub RC Bystrc jal zorganizovat víkendový zájezd na mezinárodní turnaj mladších a starších žáků do chorvatského Zágrebu. Naši TOUR jsme začínali návštěvou VIENNA INTERNACIONAL SCHOOL, kde se ragby vyučuje jako povinná část tělesné výchovy. Program pro výuku ragby je na velice vysoké úrovni, neboť nad vším dohlíží anglický kantor s velmi kvalitní trenérskou praxí. Jejich pravidla o počtu hráčů na hřišti nás ze začátku překvapil, ale naši hráči se rychle zorientovali a první půli byli důstojnými soupeři. V druhé půli se však u chlapců z Vídně projevila větší chuť po vítězství a úspěšně lámali naši obranu bojovností a nasazením.( do této školy chodí velké procento anglosaských dětí, kteří jsou s rodiči ve Vídni za prací) Jejich nasazení mají vypozorováno od hvězd reprezentací jejich zemí. Po skončení zápasů jsme od našich přátel dostali malé občerstvení a mohli jsme vyrazit směr Záhřeb.

Do Záhřebu a na hotel jsme se dostali až v pozdních večerních hodinách. Okamžitě byla vyhlášena večerka a budíček nastaven na 8 hod. Po snídani a vyklizení hotelu jsme se rovnou odebrali na ragbyové hřiště HARK MLADOST ZAGREB, který byl organizátorem turnaje. Tohoto turnaje se zúčastnili týmy ze Slovinska z Bosny, Chorvatska a České republiky.

- RK Mladost Zagreb
- RK Zagreb
- RK Makarska
- RK Tomisgrad
- RK Cielik-Zenica
- RC Bystrc

V den turnaje, se jižanské počasí které vládne v této krajině, od nás odvrátilo zády a začalo vydatně pršet s teplotou okolo 20 stupňů, možná míň. Naši hráči se do turnaje pustili s chutí a bojovností našich vídeňských přátel, prvního soupeře turnaje sfoukli jak svíčku a jeli na vítězné vlně. V jednou utkání si bohužel vybrali slabou chvilku a s týmem Tomysgradu prohráli o jediný bod.

V konečném pořadí RC Bystrc skončil na druhém místě, ke kterému našim hráčům gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci jak samotného klubu RC Bystrc tak města Brna a hlavně městské části Bystrc, kde jsme doma.

Děkujeme i všem rodičům, trenérům a dalším příznivcům našeho sportu, že jsme mohli tento výlet zorganizovat.

Soupiska hráčů: Heinrich Daniel, Ruth Jan, Elzner Martin, Svitavský Martin, Květoň Jiří, Banďouch Daniel, Lederer Tomáš, Sabol Michal, Singule Jakub, Hutnik Radim, Špinar Dušan, Tvrdý Martin, Šponer Dominik, Markusek Ricardi, Stejskal Adam.

Fotogalerie: Fotogalerii z turnaje můžete shlédnout na tomto odkazu. Za poskytnutí děkujeme Martinu Matelovi ze Zlína.

zdroj www.rugbyspirit.cz

Pozvánky

Naši partneři

HT Group s.r.o.- Průmyslové podlahy
ASEC - Elektrosystémy s.r.o
Brno - město
JASO CASH AND CARRY
JASO - DISTRIBUTOR
Krby Morava
Sakret
Sun Drive

Tabulka 1.ligy ragby 16/17

Tým U B
1. Vyškov B 3 15
2. HavĂ­řov 4 14
3. Bystrc 3 10
4. ZlĂ­n 4 7
5. Mar. Hory 3 6
6. Dragon B 4 6
7. Olomouc 3 5