Turnaj Kadetů v Bystrci

V neděli 14. listopadu se konal v našem klubu za ideálních ragbyových podmínek poslední turnaj kadetů a udělal tak snad důstojnou tečku za velmi zajímavým a akcemi nabitým podzimem v Bystrci.

Již na začátku tohoto turnaje se ukázalo, že se nám podařilo splnit první z našich postupných cílů a to v našem společenství tří klubů dát dohromady životaschopný tým. Zní to možná jako samozřejmost, ale zářijové tréninky ve 2-3 hráčích a předchozí turnaje statečně absolvované na samé hranici hratelnosti, tedy v 11, tomu vůbec nenasvědčovaly. Na tento turnaj se však již sešla sestava 16 hráčů připravená prokázat konkurenceschopnost ve srovnání se zkušenějšími a vyhranějšími týmy z Vyškova a Ostravy, a splnit tak tímto náš druhý cíl, stejně jako si společně užít krásný a rušný ragbyový den.

Turnaj U17 v pořádaný RC Bystr

Vyškov – Bys/Dra/Zln 15:5 (10:0) (Holba 5)

Bohužel nejen my jsme během podzimu bojovali s nízkým počtem hráčů, také Vyškov dorazil tentokrát jen ve 12, z nichž se jeden brzo zranil..Nutno však vyjádřit hráčům Vyškova velké uznání, neboť i v takovéto sestavě podali velice zkušený a vyzrálý výkon, podpořený skvělým herním přehledem dirigenta vyškovské hry Kuby Schmieda.

Zato my jsme se na hřišti hledali a jakmile jsme byli schopni alespoň trochu plnit náš herní plán a využívat do očí bijících intervalů, mezer v soupeřově obraně, brzdily nás nedostatky v základní individuální technice. Naše útočné snahy byly také většinou individuální s nedostatečnou podporou a naprosto neučinným pokusem o čištění některých našich rojníků. Potvrzuje to i jediná pětka našeho týmu, jež padla rovněž po sólové akci, kdy se náš urostlý vazač Radek Holba zmocnil míče v naší 22tce a proběhl s ním celé hřiště. Je škoda, že se nám nedařilo více využít přesně takovýchto kvalit některých našich hráčů a lépe je podporovat ve prospěch celého týmu. Vždyť právě týmová, kolektivní hra je naprostým základem pro naše herní pojetí a tento zápas byl pro nás v tomto směru velmi užitečnou lekcí.

Bys/Dra/Zln – Ostrava 5:10 (0:5) (Holba 5)

Utkání se po vzájemné dohodě hrálo 2x30 minut (namísto běžných 2x20), neboť v předchozím zápase vydržel Vyškov vzdorovat silné Ostravě jen 10 minut a po zranění vyškovského hráče bylo utkání ukončeno z důvodu nedostatečného počtu hráčů. Je potřeba zdůraznit, že naši hráči potvrdili stoupající bojovnost a snahu hrát, díky čemuž hráli s tímto silným týmem úplně vyrovnanou partii. Především obranná fáze hry se markatně zlepšila a přestože jsme se často sráželi individuálními chybami plynoucími z nezkušenosti a nevyhranosti, předvedli jsme několik zajímavých kolektivních akcí, záblesků herní cesty, kterou chceme jít dál. Také ve fyzické kondici a pohybu hráčů bez míče jsme mohli vidět velké rezervy, ale přesto hráči dokázali srdnatě bojovat až do konce a odměnou jim byla zasloužená pětka v samém závěru zápasu opět položená Radkem Holbou.

V obou utkáních jsme sahali po vítězství a hráči sami viděli, že klíčem k němu je jejich fyzická připravenost a účelný pohyb po hřišti, rozhodování se s míčem a technické provedení tohoto rozhodnutí. Proto jasně chápeme tento turnaj jako první pořádný krok a i když jsem v úvodu mluvil o tečce za podzimem, je to pro nás spíše správný začátek a vodítko na čem pracovat v dlouhé zimní přestávce. K tomu bychom rádi přidali i nějaké přátelské utkání a zapracovali tak i na sehranosti celého týmu, složeného bohužel ze dvou skupin trénujících odděleně.

Čeká nás tedy velká práce, ale pokud k ní hráči přistoupí s chutí a nasazením tak jako v neděli, je v možnostech tohoto týmu jí zvládnout a projít si na jaře dalšími přínosnými a tvrdými zápasy. Proto patří těmto níže napsaným jménům dík za „vzkříšení“ našeho týmu a povzbuzení do tvrdé dřiny, která, jak ukázal právě nedělní turnaj, má velký smysl a pomáhá nám alespoň trochu naplňovat obrovské možnosti tohoto týmu.

Tym kadetu RC Bystr 2010

Sestava:1 David Streigel (Bys), 2 Pepa Hubáček (Zln), 3 Honza Jalč (Bys), 4 Ondra Horyna (Dra), 5 Martin Svitavský (Bys), 6 Pepa Kocháň (Zln), 7 Martin Elzner (Bys), 8 Radek Holba(Zln), 9 David Adamec (Zln) 10 Patrik Šafář (Dra), 11 Viktor Veverka (Dra), 12 Honza Navrátil (Zln), 13 Jirka Skoupý (Dra), 14 David Kolařík (Zln), 15 (c) Honza Smiřický (Zln) Střídal: Marek Ryšavý (Dra)

Dan Beneš
trenér mládeže RCB

Pozvánky

Naši partneři

HT Group s.r.o.- Průmyslové podlahy
ASEC - Elektrosystémy s.r.o
Brno - město
JASO CASH AND CARRY
JASO - DISTRIBUTOR
Krby Morava
Sakret
Sun Drive

Tabulka 1.ligy ragby 16/17

Tým U B
1. Vyškov B 3 15
2. HavĂ­řov 4 14
3. Bystrc 3 10
4. ZlĂ­n 4 7
5. Mar. Hory 3 6
6. Dragon B 4 6
7. Olomouc 3 5