Turnaj U15 v Bystrci

Už to, že se nám na neděli krásně vybralo počasí bylo prvním z mnoha signálů k tomu, že se celý turnaj nesl v přátelské a pohodové atmosféře.Nebylo samozřejmě nouze o tvrdé souboje a vyhecované zápasy, ale na prvním místě se umístila chuť hrát a radost ze hry samotné.

Turnaj U15 v pořádaný RC Bystr 17.10.2010

To platí i našem novém týmu RC Bystrc U15, který se nám poprvé v této sezóně podařilo dát dohromady a pro většinu jeho členů to bylo velká premiéra na ragbyovém hřišti a křest ohněm. Nutno dodat, že se s touto výzvou všech 12 kluků popralo statečně a se ctí. Brzdí nás sice zatím velké rezervy v technice a u některých hráčů ve fyzické připravenosti, a tak nejsme schopní hrát chytřeji, využívat větší prostor a roztahovat obranu soupeře. Avšak na druhou stranu bylo skvělé pozorovat tendence kluků hrát dynamicky a neustále hledat podporu, tak aby náš útok stále pokračoval, nedocházelo tak často k ruckům, a míč byl, jak říkají francouzi, stále „naživu“. Přestože jsme tedy všechny zápasy prohráli, ukázali nám kluci, že jejich velké srdce a snaha hrát je příslibem do budoucna, a přispěli svým dílem k zajímavé úrovni celého turnaje.

Turnaj U15 v pořádaný RC Bystr 17.10.2010

Jedinou vadou na kráse, bylo zranění hráče Havířova Víti Murára v předposledním zápase.. Zrovna tento hráč mě velice zaujal svým nesobeckým a vyzrálým herním pojetím, tedy, že na rozdíl od lídrů jiných týmu nehledal prostor ani tak individuálně, byť proto má dostatečné fyzické předpoklady, jako spíš kolektivně. To znamená, že se snažil z pozice útokovky dirigovat hru a zapojovat do ní co nejvíce své spoluhráče a spoluhráčky a přestože tým takto možná nepokládá tak často, všichni hráči a hráčky v něm získávají ty správné návyky tolik potřebné již v kadetech a starších kategoriích. Přejeme tedy Víťovi ať se drží a brzký návrat na hřiště, kde bude dál předvádět velmi kvalitní a zajímavé výkony.

Turnaj U15 v pořádaný RC Bystr 17.10.2010

Děkujeme tedy nejen našim klukům ale i všem zúčastněným za přesně takový turnaj, jak jsem jej popsal v úvodních větách, a těšíme se na další společné setkání.

Turnaj U15 v pořádaný RC Bystr 17.10.2010

Dan Beneš
trenér mládeže RCB

Pozvánky

Naši partneři

HT Group s.r.o.- Průmyslové podlahy
ASEC - Elektrosystémy s.r.o
Brno - město
JASO CASH AND CARRY
JASO - DISTRIBUTOR
Krby Morava
Sakret
Sun Drive

Tabulka 1.ligy ragby 16/17

Tým U B
1. Vyškov B 3 15
2. HavĂ­řov 4 14
3. Bystrc 3 10
4. ZlĂ­n 4 7
5. Mar. Hory 3 6
6. Dragon B 4 6
7. Olomouc 3 5