Mezinárodní turnaj 7´s kategorií U16 a U18 v rámci PYRF

V sobotu 8. dubna probíhal v Praze mezinárodní turnaj mládeže s názvem PYRF – Prague youth rugby festival, který se hrál celkově na čtyřech hřištích v Petrovicích (U12), Říčanech (U14), na Tatře (U10) a na Spartě (U16,U18). Náš klub se účastnil v kategoriích U10, U12, a v kategoriích U16 a U18 za podpory hráčů RC Olomouc, se kterými hrají během sezony ve společenství

Na obou hřištích RC Sparta Praha probíhal během celého dne turnaj v sedmičkovém ragby kategorií chlapců U16 a U18 a dívek U16, proložený zápasem extraligy Sparta - Praga. V týdnu předcházejícím tomuto turnaji jsme se připravovali s trenérem RCB 7´s Martinem Kuchárem a manažerem Tomášem Krejčím. Sedmičková verze ragby byla pro většinu našich hráčů nová zkušenost, neboť se s touto verzí ragby téměř nesetkávají.

V kategorii U16 nastoupilo do turnaje 12 týmů z České republiky, Německa a Litvy rozdělených do dvou skupin.

RCB vs Eleja – 26:7

Po počátečním vyrovnaném zápase s Tatrou Smíchov, kde jsme vyhráli pětkou v poslední minutě sprintem přes celé hřiště, už jsme podávali přesvědčivé výkony a dokázali úspěšně aplikovat principy útočení.

Finále: RCB vs Říčany – 0:10

Ve finále jsme narazili na nám známého soupeře, ale v pro nás neznámých podmínkách, kdy jsme museli celý zápas bránit soupeřovo rychlé útočení kanálem kolem rucku. I přes dvě obdržené pětky byl výsledný dojem převážně z obranné části hry úctyhodný. Po dobu dvou minut se nám podařilo bránit soupeřovo útoky před obranou čárou a nakonec získat balón a osvobodit se kopem do autu.

V kategorii U18 nastoupilo do turnaje 8 týmů rozdělených do dvou skupin.

Skupina A: Sparta, Bystrc, Petrovice, Jurmala

Skupina B: Slavia, Tatra, Heidelberg, Eleja

Výsledky RCB U18: RCB - Petrovice 5:12
RCB - Jurmala 33:0
RCB - Sparta Praha 12:10

Zápas o 3 místo: RCB – Sparta 28:10

RCB U18 po počátečním slabším výkonu proti Petrovicím také probudili své síly a zbývající zápasy hráli s patřičným nasazením a chutí. Zejména v zápasu proti Spartě se z prohry 10:0 v poločase vrátili zpět do zápasu a zvítězili 12:10. Největší radost však trenérům udělal týmový výkon společně s radostí a chutí ze hry.

Poděkování patří i našim spoluhráčům z RC Olomouc, kteří nás na turnaji podpořili v našich barvách v obou kategoriích a předvedli skvělé výkony.