První utkání společenství kadetů Olomouce a Bystrce – OBR U16

V sobotu kadeti a junioři společenství Bystce a Olomouce zahájili svou sezónu proti pražským vrstveníkům z RK Petrovice. Tuto sezónu nastupují hráči ročníku 1999 a 2000 v týmu U18, který hraje pod hlavičkou Bystrce, a hráči ročníků 2001 a 2002 v kategorii U16 pod hlavičkou RC Olomouc.

Kadeti efektivní hrou do prostoru nedali soupeři šanci!

Nejdříve se představili naši kadeti, kteří do Olomouce odjeli už v pátek odpoledne a absolvovali zde společný trénink. K zápasu bylo k dispozici až 24 hráčů, tudíž trenéři nemohli vyhovět všem. Z našeho klubu do Olomouce cestovalo celkem 11 hráčů. Díky tomu že jsme společně na hřišti přespávali, jsme měli dostatek času se dobře připravit na utkání. Kromě večerního tréninku jsme před zápasem ještě stihli projít všechny situace v autech, což nám velice ujasnilo a ulehčilo standartní situace v průběhu zápasu.

Michal Mojžíš rychle rozehrává balón

Začátek utkání se nesl v poklidnějším duchu, našemu týmu chvili trvalo než se vůbec bodově prosadil. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, největší problém byl jak nazačátku, tak po celý zápas v rucích, kde jsme chodili přecházet balon zbytečně vysoko a pozdě díky čemuž jsme přicházeli o dost šancí. V průběhu poločasu jsme ale měli stále více ze hry a náš útok dělal soupeři velké problémy. Po položené první pětce už se naše hra uklidnila a postupně byl na hřišti vidět jen jeden tým.

K nejhezčím akcím zápasu patřil překop naší útokovky Adama Putny který štastně skončil po odražení křídlu Vilému Zuzaníkovi přímo do náruče a ten mohl položit krásnou pětku. První životní utkání v ragby odehrál na křídle Jan Šupa (střídal ve 40té minutě), a do utkání také zasáhl premiérově Tomáš Tranda. Tímto hráčům gratuluji k prvnímu startu a přeji dlouhou a úspěšnou kariéru.

Nové dresy s maorským motivem, podobné jako bystrcké pro U18

Příští sobotu nás čeká utkání proti RC Dragon Brno od 10.00 v Cacovicích. Soupeř, který zvítězil vysoko ve svém prvním zápase proti Slavii, už bude o třídu lepší.