Rozhovor s trenérem reprezentace U18 Danem Benešem

Z dějište Mistrovstvý Evropy do 18 ve Francii si na nás Dan Beneš udělal čas a zodpovědel pár otázek.

dan-benes-v-bystrckem-dresu

Jakým způsobem probíhala příprava a jak kvalitně je tým připraven?
Příprava probíhala od loňského letního kempu v Praze, díky velké obětavosti a finanční spoluúčasti rodičů a sponzorů jsme měli v podstatě každý měsíc jeden víkendový sraz. Taková příprava je ve srovnání s jinými evropskými týmy naprosto minimální, proto jsme se snažili s hráči pracovat i na jejich osobní přípravenosti formou individuálních tréninkových plánů a jídelníčků. Co můžu soudit z ohlasů lidí kolem, tak tým se dostal na vysokou úroveň po taktické a technické stránce, fyzická připravenost je v těchto dnech hodně poznamenána probíhající virózou.

Jaké je ve Francii zázemí? Můžeš nám říci více o dějišti mistrovství?
Jsme ubytováni v hotelu v městečku Capvern, kam jezdívají i profesionální týmy, a vybavenost hotelu tomu odpovídá. Máme k dispozici posilku, bazén, saunu a jídelníček je pestrý a vhodný pro sportovce. Pro tréninky máme kdykoliv k dispozici hřiště místního klubu, kde nám, stejně jako na hotelu, vycházejí maximálně vstříc.

ME ve Francii U18

Jak vnímají šampionát místní lidé?
V téhle části Francie je ragby bezkonkurenčně sportem číslo 1. Lidi bez rozdílu věku a pohlaví tady ragby žijou a mistrovství evropy ostře sledují, stejně jako média. Jde totiž o první ME v historii s účastí všech týmů six nations a celkově je zde 28 reprezentací z celé Evropy.I pro naše hráče je to velký zažitek, protože místní lidé mají obrovský přehled i o našich výsledcích, zajímají se o náš tým a někteří naši hráči už rozdali své první autogramy :)

Jaké umístění byste považovali za úspěch?
Porazili jste tým Švýcarska 67:5 a prohráli se Španělskem 20:52 co je potřeba vzít si z těchto zápasů do posledního utkání?Švýcarsko jsme přehráli celoplošným ragby, hrou do prostoru a využíváním vzniklých mezer především na 3/4 s kvalitní podporou 3.řady. Se Španělskem jsme hráli otevřenou partii a výsledek je pro nás krutý, obraz hry byl vyrovnanější, avšak náš soupeř dokázal využít v podstatě každý svůj brejk do naší méně pohyblivé obrany. Je tedy teď na nás abychom zlepšili obranu a stavěli dál na naší útočné hře, neboť máme v týmu velice tvořivé a chytré hráče a i kolektivní projev se pořád zlepšuje.Důkazem toho je 14 položených pětek ve 2 zápasech, o které se podělilo hned 10 hráčů.

ME ve Francii U18

S jakou strategií nastoupíte proti Litvě a s jakým výsledkem byste byli spokojeni?
Připravujeme se na tvrdý fyzický boj kolem rucků a na 3/4, ale i na kvalitní a tvořivou útokovku, kterou tu Litva letos má.Litevci dokázali porazit Polsko a hrajou velice nepříjemné fyzicky náročné rugby, ale cesta do jejich brankoviště vede přes navázání obrany na 3/4 a rychlé míče do křídelních prostor.Je to boj o medaili, takže se na něj moc těšíme a obrovsky chceme zvítězit.

Potýkáte se s nějakými potížemi? (zdravotni, zraneni atd...)
Od začátku ME se potýkáme s virózou, kterou si již většina týmu prošla, den před Španělskem jsme měli na marodce 8 hráčů, teď se situace o něco zlepšila a jsme na 4 - 5 hráčích. Tým ale i tato zkušenost semkla a pevně věříme, že tuto vniřní sílu si přeneseme i do rozhodujícího zápasu.

Pozvánky

Naši partneři

HT Group s.r.o.- Průmyslové podlahy
ASEC - Elektrosystémy s.r.o
Brno - město
JASO CASH AND CARRY
JASO - DISTRIBUTOR
Krby Morava
Sakret
Sun Drive

Tabulka 1.ligy ragby 16/17

Tým U B
1. Vyškov B 3 15
2. HavĂ­řov 4 14
3. Bystrc 3 10
4. ZlĂ­n 4 7
5. Mar. Hory 3 6
6. Dragon B 4 6
7. Olomouc 3 5