Cup z turnaje Zlín 7´s

Sedmičkáři získali čvrtý cup sezony. Mají bilanci čtyři vítězné turnaje ze čtyř letošních odehraných . Tentokrát zvítězili v druhém turnaji I. moravské série ve Zlíně. Svého největšího soupeře Olomouc porazili jak ve skupině, tak i v dramatickém finále a v celkové tabulce si tak vypracovali čtyřbodový náskok.

aut-rcb-7-zlin-2016

Tým RCB 7´s:
Radim Hutník, Ondřej Ullmann, Přemysl Kolaja, Tomáš Krejčí, Martin Kuchár, Michal Burian, Václav Kratochvil, Arnošt Mach, David Bruckner
Trenér: Martin Kuchár
Kustod: Radek Krejčí
Vedoucí týmu: Tomáš Krejčí

Utkání ve skupně:

RCB - Zlín 40 : 5
První utkání bývá pro tým zatím v každém turnaji problematické, přitom jde pouze o dostatek času pro nastartování těla do správných otáček. V úvodních minutách jsme se nemohli dostat k míči a tak jsme inkasovali i první pětku. Po zisku míče jsme již několikrát bodovali a utkání jsme tak zvládli výborně.

RCB - Ostrava 33 : 14
S Ostravou jsme měli celé utkání pod kontrolou a po celou dobu jsme měli vedení na naší straně. Oproti poslednímu měření sil, kde jsme zvítězili až v poslední akci položenou pětkou, držet soupeře dál v prostoru a nepouštět souboje příliš k do kontaktních situací a to se nám vyplatilo.

RCB - Olomouc 27 : 5
Po dvou vítězných utkání ve skupině jsme měli zajištěné finále a čekali nás dva souboje s Olomoucí. V tomto prvním utkání jsme zvítězili jednoduše. Olomoučtí nechali odpočinout některé jejich nejlepší hráče.

rcb-7s-ve-zline

Finále:

RCB - Olomouc 14 : 12
Dramatický průběh měl náš finálový souboj. V úvodu jsme drželi míč pod kontrolou,ale hned při první ztrátě míče v otevřené hře jsme inkasovali pětku pod háčko. V závěru poločasu jsme zase naopak my získali soupeřům míč v otevřené hře a také pětkou pod háčko srovnali na poločasových 7:7. V druhém poločase jsme opět v úvodu dostali pětku, ale bez prokopnutí, což se později ukázalo jako velice důležité. Nám se podařilo donést míč do soupeřova brankoviště v závěru utkání i s následným prokopem a za stavu 14:12 zbývala minuta do konce utkání. V poslední minutě hry jsme nedali soupeři šanci získat míč a tak těsné vítězství o kop bylo naše.

Pětky RCB v tomto turnaji:
Přemysl Kolaja 3P, Radim Hutník 2P, Martin Kuchár 3P, Václav Kratochvil 5P, Ondřej Ullmann 1P, David Bruckner 1P, Michal Burian 1P, Tomáš Krejčí 2P.