HODNOCENÍ SEZONY 2011/2012

Poslední tečkou za celou uplynulou sezonou 2011/2012 je závěrečné zhodnocení šéftrenérem RC Bystrc Tomašem Krejčím.

Tomáš Krejčí - Šéftrenér RC Bystrc ragby

Uplynulá sezona 2011/2012 byla úspěšná. Hlavní sportovní cíl a to vítězství v I. lize byl splněn. Myslím, že můžeme být spokojeni a dát si do příští sezony další a vyšší cíl. Nastartované byly i tréninkové procesy, které mají za úkol změnit orientaci našeho sportovního klubu z tzv. rekreačního ragby (2x týdně trénink + 1 utkání) na tzv. výkonnostní ragby se stanovením vyšších sportovních cílů (4x týdně trénink + 1 utkání). Tato adaptace měla být i v souladu s rozdělením české ragbyové mapy klubů na ty výkonnostní a na ty tzv. rekreační. Bohužel valná hromada ČSRU tento nastupující dynamický trend po roce odvolala a rozdělením soutěží dle starého zaběhlého modelu zamezila i našemu klubu RC Bystrc se k výkonnostnímu ragby lépe přiblížit.

A tým RCB

Obhajoba vítěze I.ligy byl důležitým potvrzením sportovní práce s tímto týmem. Začlenění nových mladých hráčů do kostry týmu na místo těch starších zkušenějších začalo být především v jarní části sezony důležitým krokem k dalšímu vývoji týmu, který by měl pokračovat v sezoně následující. Zvýšení tréninkové zátěže v přípravném zimním období se nepodařilo udržet i do soutěžního období a tak bohužel musíme přizpůsobovat tréninkový proces především časovým možnostem hráčů.
V žádném ligovém utkání jsme nebyli omezeni počtem hráčů. Vedle hlavní soutěže I.ligy ragby jsme také odehráli všechny turnaje moravské skupiny série ragby „7“.
Bohužel většina hráčů A týmu RCB si na sebe klade malé nároky a cíle. Dokáží se spokojit pouze s nevýrazným průměrem. Tento přístup se nespojuje se sportovní filozofií mého trenérského týmu. Další mou kritickou poznámkou musí být i velice špatné zapojení hráčů A týmu RCB do tzv. klubového života, který k ragbyovému klubu neodmyslitelně patří.a
I přes tyto některé kritiky byly sportovní cíle naplněny společným přičiněním trenérů a hráčů.

Rugby Spirit tým

Náš tým nejmladších hráčů RC Bystrc zaznamenal v této sezoně asi největší pokrok. Prakticky zdvojnásobení počtu hráčů nám umožnilo odehrát všechny moravské turnaje kategorie U13 a dokonce v jarní části sezony i některé turnaje kategorie U11 a U9. V práci s těmi nejmenšími hráči je náš další vývoj velice limitován počtem trenérů. Pozitivní je i pozvolné zapojení rodičů, kteří jsou stále více aktivní. Zorganizované letní soustředění v Jeseníkách na konci letošních prázdnin bude výborným odrazovým můstkem do další sezony, ve které by měla k již stávajícím kategoriím U9, U11, U13 se přidat i kategorie hráčů U15.

Women´s tým RCB

Nově vzniklý tým holek, který vznikal přesně před rokem má během roku několik nových hráček.Trenér Jiří Jíša se hráčkám věnuje na pravidelných trénincích. I přesto se stále nedaří dát dohromady silné jádro hráček, které by se mohlo zúčastňovat pravidelné soutěže. Některé hráčky nastupují za Slovan Bratislava a odehráli již několik turnajů. Vrcholem pak byla nominace 3 hráček do Slovenské reprezentace (Hana Elznerová, Nikola Veverková a Sabina Dobešová) a odehrání Mistrovství Evropy.

Závěrem

Mé poděkování patří všem trenérům a dalším, kteří se zasloužili o chod sportovní činnosti klubu RC Bystrc, jmenovitě Danovi Benešovi, Martinu Kuchárovi, Ivanovi Elznerovi, Jiřímu Jíšovi, Ottovi Scheinerovi, Radkovi Krejčímu, Břeťovi Vlkovi st. a Halymu.

Ještě bych poupravil mou větu z úvodu hodnocení: „Myslím, že můžeme být spokojeni a dát si do příští sezony další a vyšší cíle, které však musejí být podloženy větším nasazením a určitým osobním obětováním všech členů našeho klubu RC Bystrc“.

Tomáš Krejčí
Šéftrenér RCB

Pozvánky

Naši partneři

HT Group s.r.o.- Průmyslové podlahy
ASEC - Elektrosystémy s.r.o
Brno - město
JASO CASH AND CARRY
JASO - DISTRIBUTOR
Krby Morava
Sakret
Sun Drive

Tabulka 1.ligy ragby 16/17

Tým U B
1. Vyškov B 3 15
2. HavĂ­řov 4 14
3. Bystrc 3 10
4. ZlĂ­n 4 7
5. Mar. Hory 3 6
6. Dragon B 4 6
7. Olomouc 3 5