UDÁLO SE O VÍKENDU

Na hřišti v Bystrci úspěšně odehrála juniorská reprezentace ČR utkání proti výběru Maďarska. V dresu „A“ týmu ČR měl svou premiéru odchovanec našeho klubu Emilio Caldaroni v utkání ME proti Německu. Tři hráči RC Bystrc oblékli dres posledního mistra České republiky RC Mountfield Říčany na přípravném turnaji v Luhačovicích.

ČR - Maďarsko 69-0

Česká juniorská reprezentace odehrála svůj poslední test před Mistrovstvím Evropy proti reprezentaci Maďarska. Na hřišti v Bystrci si mladí čeští reprezentanti vedli znamenitě a svého soupeře celé utkání dostávali pod neustálý tlak. Vysoké vítězství udělalo tak hezkou tečku za jejich celou přípravou na blížící se ME ve Španělsku kde se pokusí udržet v nejvyšší evropské skupině A. Bystrcké ragby má zde zastoupení v roli hlavního trenéra této reprezentace Dana Beneše, který se již druhým rokem věnuje tomuto juniorskému reprezentačnímu týmu.

Emilio Caldaroni v dresu „A“ týmu reprezenrace ČR

Bystrcký odchovanec Emilio Caldaroni nastoupil poprvé za reprezentační „A“ tým České republiky. V utkání s Německem odehrál posledních 20 minut na postu levého pilíře. Výběr Česka v závěru sice neudržel vedení a prohrál 17-20, ale výkon především v druhé půli kdy byl na hřišti i Emilio Caldaroni byl velice dynamický. Velice nepříznivý poločasový výsledek 0-15 byl v druhé polovině dokonale otočen (17-15), ale i tak to nestačilo na vítězství. Emilia určitě uvidíme i v dalších utkání reprezentace ČR.

emilio caldaroni v dresu reprezentace cr ragby

Hráči RC Bystrc v dresu RC Mountfield Říčany

Karel Opravil, Jiří Vrána a Petr Havlíček o víkendu oblékli dres loňského mistra ČR z Říčan na turnaji v Luhačovicích. První dva jmenování již patřili v loňské sezoně do tohoto mistrovského týmu z Říčan. Petr Havlíček měl premiéru a zkouší se prosadit v našem nejlepším extraligovém týmu. Všechny tři pravděpodobně čeká velice náročné jaro kdy je bude využívat tým RC Mountfield Říčany na svá extraligová utkání a ještě je budeme vidět v dresu RC Bystrc při utkáních I. ligy.