ANKETA RAGBISTA ČR 2011

V únoru budou slavnostně na plese České ragbyové unie v Praze vyhlášeni vítězové anket Ragbista roku 2011. Náš klub RC Bystrc má zastoupení v podobě tří nominací.

Karel Opravil RC Brno Bystrc

Tomáš Krejčí a Dan Beneš jsou nominování v anketě "Trenér roku 2011" a Karel Opravil je nominován v anketě "Osobnost roku 2011".

Dan Beneš si svou nominaci jistě zaslouží za práci jako trenér národního týmu ČR U18, se kterým v loňském roce vybojoval 4. místo v B skupině na ME „18“. Tímto umístěním a reorganizací evropských soutěží povede trenér Dan Beneš letos tým ČR U18 dokonce v A skupině mistrovství Evropy proti silným týmům jako Rumunsko, Rusko, Španělsko.

Karel Opravil je sice hráčem RC Bystrc, ale v minulé sezoně vybojoval v dresu RC Mountfield Říčany titul mistra ČR a byl hlavním tahounem celého týmu na postu vazače. Nominace na ragbyovou osobnost roku 2011 je jeho další odměnou za vydařenou loňskou sezonou.

Tomáš Krejčí - „svou nominaci cítím jako odměnu pro celý trenérský a technický tým RC Bystrc, který se v minulé sezoně a v současné době věnuje všem hráčům a hráčkám RC Bystrc (Ivan Elzner, Martin Kuchár, Dan Beneš, Otto Scheiner, Jiří Jíša, Radek Krejčí, Břetislav Vlk st. a „Hally“).

Dan Beneš RC Brno Bystrc

Nominace se tvoří na základě návrhů zaslaných všemi kluby a to tak, že klub nesmí nominovat vlastní hráče, nebo trenéry. Z těchto návrhů je vytvořena nominace, ve které pak již hlasuje cca. 50 vybraných českých ragbyových osobností, kteří obdrží hlasovací lístek.

Samotné vyhlášení bude 11. února na plese ČSRU v Praze. V případě, že by se někdo rád plesu zúčastnil, tak lístky jsou pro náš klub zajištěny (info Tomáš Krejčí 736 604 134).

Tomáš Krejčí RC Brno Bystrc

Nominace:

Ragbista roku: Robert Voves (Narbonne), Lukáš Rapant, Miroslav Němeček (oba Oyonnax), Ondřej Kutil (Annecy), Michal Schlanger (Ríčany), Roman Šuster (Aurriac), Vakhtang Pailodze (Sparta), Karel Nešpor (Slávia), Pavel Vokrouhlík (Sparta), Martin Jágr (Stade Montois), Milan Jirman (Slávia), Pavel Šťastný (Perigueux), Tomáš Holovský (St.Raffael), Martin Wognitsch (Bobigny), Jan Rohlík (Říčany).

ples ragby 2012

Ragbista roku 7´s: Vakhtang Pailodze (Sparta), Michal Schlanger (RC Bystrc/Říčany), Zbyněk Shutz (Říčany), Pavel Syrový (Praga).

Trenér roku: Antonín Brabec, Marek Valeš (oba Říčany), Vít Chalupa (Slávia), Petr Michovský (Sparta), Vladimír Kovář (Vyškov), Tomáš Krejčí (Bystrc), Dan Beneš (Bystrc), Josef Fatka (Tatra), Marek Švíř (Sparta), Pavel Hodan (Petrovice).

Talent roku (do r. nar. 1990 včetně): Vojtěch Hruška, Jan Stibitz (oba Sparta), David Mareček, Jan Kučera (oba Říčany), Aleš Stejskal, Miroslav Kachlík (oba Dragon), Tomáš Forst, Filip Fuchs (oba Praga), Vojtěch Kubatý (Mar. Hory), Jan Čížek (Přelouč), Martin Kovář (Vyškov), Marek Goldstein (Tatra), Josef Maňák (Auxerre).

Rozhodčí roku: Štěpán Čekal, Jiří Štuksa, Tomáš Tůma, Jaroslav Bednařík, Václav Heřman, Matěj Razga, Milan Haitman, Tomáš Ripcsik.

Osobnost roku: Pavel Syrový (Praga), Jiří Skall (Sparta), Jan Macháček (Slávia), Jan Rohlík (Říčany), Vít Chalupa (Slávia), Jaroslav Tomčík (Havířov), Karel Opravil (RC Bystrc/Říčany), Milan Jirman (Slávia), Pavel Indrák (Havířov), Roman Rýgl (Tatra), Martin Pekárek (Říčany).

Ragbistka roku: Hana Schlangerová, Klára Hladilová (obě Sparta), Kateřina Kulová (Slávia), Pavla Čuprová (Vyškov), Karolína Valentová (Petrovice).

Talent roku (ragbistka), (do r. nar. 1990 včetně): Nela Veselá (Mar. Hory), Klára Mlýnková (Dragon), Kateřina Vrbacká, Tereza Daňhelová ( obě Vyškov), Kateřina Zárubová (Přelouč).

Akce roku: Beach Rugby v Praze, Ragbyový ples, Finále Extraligy, Veteránský turnaj "3. Staropražská šunka", ženská reprezentace 3. místo ME divize A, Finále Poháru ČSRU, International Prague 7´s, Dětský den v Říčanech.

Tomáš Krejčí
Šéftrenér RCB

Pozvánky

Naši partneři

HT Group s.r.o.- Průmyslové podlahy
ASEC - Elektrosystémy s.r.o
Brno - město
JASO CASH AND CARRY
JASO - DISTRIBUTOR
Krby Morava
Sakret
Sun Drive

Tabulka 1.ligy ragby 16/17

Tým U B
1. Vyškov B 3 15
2. HavĂ­řov 4 14
3. Bystrc 3 10
4. ZlĂ­n 4 7
5. Mar. Hory 3 6
6. Dragon B 4 6
7. Olomouc 3 5